Zayıflama Mezoterapisi

Zayıflama Mezoterapisi Ankara

Kilo problemi yaşayan her birey hızlı ve kalıcı sonuç alabilmek ümidiyle farklı çözüm yolları denemektedir. Su tüketimini artırmak, beslenme alışkanlıklarını değiştirmek, spor yapmak gibi çözüm yollarının yanı sıra farklı zayıflama yöntemleri de mevcuttur.

Fazla kilolardan kurtulmak teknolojinin ilerlemesiyle geliştirilen yeni cihaz ve tekniklerle artık daha kolay bir hal almıştır. Ayrıca bu sayede verilen kilolar kalıcı ve etkili olmaktadır.

Nasıl Uygulanır?

Zayıflama mezoterapisi, zayıflama teknikleri içerisinde kalıcılık ve etkinlik açısından en etkili yöntemlerden biridir. İğneli zayıflama mezoterapisinde de diğer mezoterapi uygulamalarında olduğu gibi ince uçlu iğneler yardımıyla deri altına ilaç enjekte ederiz ve enjekte edilen bu ilaç yardımıyla bireyin metabolizmasının ve kan dolaşımının hızlandırılmasını amaçlarız. Ayrıca lipoliz enziminin çalışmasını sağlayarak yağ yakımını hızlandırırız. Böylece kilo kaybı sağlarız ve selülit oluşumunun da önüne geçeriz. Mezoterapi uygulamasıyla birlikte vücut ağırlığında herhangi bir değişim olmaksızın yağ dokusu yüksek olan yerlerde bölgesel incelmeyi hedefleriz.

Mezoterapi uygulamasını yaptığımız bölgelerde ağrı ya da acı oluşmaz bu nedenle uygulama sırasında anesteziye gerek yoktur. 10-12 seans sonrasında 15-20 cm ye kadar incelme sağlayabildiğimiz bu uygulamanın etkileri 2-3. Seanstan sonra görülmeye başlar. Uygulamanın ciltte kızarıklık, hafif morarma, küçük lekeler ve alerjik etkiler dışında olumsuz bir etkisi yoktur.

Diğer uygulamalarda da olduğu gibi zayıflama mezoterapisi tedavisi de ilaç karışımı doğru hazırlanarak uygun dozda ve doğru teknikle uygulanmalıdır.

Tedavi gören kişiye uygun diyet ve spor programı yazarak zayıflama mezoterapisinin etkisini arttırabiliriz. Bu sayede tedavinin zayıflatma etkisini 2-3 kat arttırmamız mümkündür. Tedavide uygulanan ilaç karışımının uygulama bölgesinde daha hızlı yağ yakımı sağlayabilmesi adına tedaviyi takip eden 8-9 saat kişinin dikey pozisyonda ve hareket halinde olmasında fayda vardır.

Zayıflama Mezoterapisi Vücudun Hangi Bölgelerinde Uygulanmaktadır?

  • Kollar
  • Bacaklar
  • Sırt bölgesi
  • Karın
  • Yan simit bölgesi
  • Diz içleri
  • Basen bölgesi

Zayıflama Mezoterapisi Kimlere Uygulanır/ Uygulanmaz?

Gerekli koşullar sağlandığı takdirde zayıflama mezoterapisi 16 yaş üzeri herkese uygulanabilmektedir. Hamilelere, kalp, şeker ve böbrek hastalarına zayıflama mezoterapisi uygulanamamaktadır. Uygulandığı takdirde ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşılması muhtemeldir.

Zayıflama Mezoterapisi İle İlgili Öneriler

Bol su içmelerini, spor yapmalarını ve vücutlarına uygun diyet programları uygulamalarını mezoterapi uygulaması yaptığımız kişilere öneririz. Böylece desteklenmiş mezoterapi uygulamalarından daha etkili ve kalıcı sonuçlar alabilmek mümkündür.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi