Yanak Estetiği

Yanak Estetiği Ankara

Özellikle kadınlar için yanak bölgesi; yüz estetiğinin vazgeçilmez bir unsudur. Vücuda ve yüz estetiğine uygun olmayan büyük yada küçük yanaklar; kişiye farklı bir imaj verebilirken estetik görünümden de uzaklaştırabilir. Bu nedenle; günümüzde yanak estetiği operasyonları, bu tür problemleri çözüme kavuşturmak ve yüz estetiğini yeniden sağlamak amacıyla sık sık yapılır. Ankara’da yanak estetiği alanında adından sıkça söz ettiren Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak ben, yanak dolguları başta olmak üzere star yanağı gibi çeşitli yanak estetiği operasyonlarını başarıyla gerçekleştirmekteyim.

Yanak Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Yanaklarda aşırı zayıflık yada dolgunluk; kişiyi estetik görünümden uzaklaştırabilmektedir. İşte bu gibi durumlara çözüm sunabilmek amacıyla yanak estetiği çeşitleri uygulanabilir. Yanak dolgusu; genel olarak yanaklarında yağ olmayan ve hacim isteyen kişilere uygulanırken bişektomi yada diğer adıyla star yanağı, yanak bölgesinde fazla yağ dokusu olan ve yüzünün ince görünmesini isteyen kişilere uygulanabiliyor. Yanak estetiği çeşitleri bu nedenle; talebe, ihtiyaca ve cerrahın önerisine göre çeşitlilik gösterebiliyor.

Yanak Dolgusu

Yanak dolgusu; hazır ve yağ dokularından elde edilen dolgular ile yapılabilmektedir. Cerrahi tekniklerle yapılan yanak dolgusu uygulamalarında implant yerleştirme işlemi söz konusudur. Kişinin yüz yapısına uygun olan implant belirlenir ve ameliyat esnasında yanak bölgelerinde yer alan yumuşak doku yada kemiğe sabitlenir. Anestezi altında uygulanan yanak dolgusu ameliyatı 1 saat kadar sürebilmektedir. Anestezi veya ameliyat korkusu olanlar ise dolgu enjeksiyonları ile yanaklarına form verebilmektedirler.

Kırışıklık tedavisi, kaş düşüklükleri, göz kapağı sorunları gibi çeşitli yanak çevresi problemleri, yanak dolgusu enjeksiyonu ile kısa sürede çözüme kavuşturulabilmektedir.

Bişektomi(star yanağı) ameliyatı

Yanak estetiğinin gözde uygulamalarından birisi olan yanak inceltme ameliyatı diyebileceğimiz bu ameliyatımız ; bişektomi yada bizim fi klinikte değişimizle star yanağı olarak bilinmektedir. Yüz ovalinin daha da belirginleşmesini sağlayan bişektomi; cerrahi bir yöntemdir. Yanak içinden alınan yağlar; yüzde simetri anlamında büyük ölçüde değişiklik yaratır. Günümüzde birçok ünlü tarafından yaptırılan bişektomi yani star yanağı ameliyatı; genel olarak yüzü daha sivri göstermektedir.

  • Bişektomi(star yanağı) ameliyatı neden yapılmalı?

Kişiler kilo verdikten sonra fit bir vücut elde etse de kimi kişilerin yanak bölgesindeki yağlar gitmez. Yanakta biriken bu yağlar; yüzü geniş ve tombul göstermekte ve dolayısı ile kişiyi de olduğundan kilolu göstermektedir. Vücut estetiğini dahi etkileyen hacimli yanaklar; bişektomi ameliyatı ile kolaylıkla traşlanabilir. Yüzün orantısını yeniden sağlamak için yapılan star yanağı; kısa sürede cerrahlar tarafından yapılabilmektedir.

  • Bişektomi(star yanağı) ameliyatı nasıl yapılır?

Yanak inceltme ameliyatı olacak kişiler; kan sulandırıcı besinlerden ve ilaçlardan bir süre uzak tutulur. Bişektomi ameliyatı, cerrahi bir işlem olduğu için bu gibi önlemler alındıktan sonra ameliyat gerçekleştirilir. Ameliyata uygun görülen kişiye gerekli anestezi uygulanır ve ağız içinden 1 cm’lik kesi açılır. Kesinin yapılmasından sonra yanağa ulaşılır ve yanaktaki yağlar çıkarılır ve kesi, dikiş atılarak kapatılır.

  • Bişektomi(star yanağı) ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

Yanak inceltme ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gerekenler arasında mutlaka ilaçların düzenli kullanımı başta gelmektedir. Çünkü; antibiyotik tedavisine devam etmk ve düzenli olarak ilaçları almak; kısa sürede iyileşmeyi ve enfeksiyondan uzak kalmayı sağlayacaktır.

Bişektomi sonrası dikiş aldırmaya gerek yoktur zira, dikiş kendiliğinden düşecektir. Dikişin kendinden düşmemesi halinde kişinin kendi müdahale etmemesi, son derece önemlidir.

  • Bişektomi(star yanağı) ameliyatı fiyatları ne kadar?

Bişektomi yada star yanağı ameliyatı fiyatı; hastane koşullarına, doktorun uzmanlığına ve şehre göre değişiklik gösterebilmektedir. Ankara’da bişektomi yada yanak inceltme ameliyatı yapan Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü ile görüşerek siz de yanak estetiği operasyonları hakkında bilgi alabilir ve kısa sürede randevu alarak yüz estetiğinizi yeniden kazanabilirsiniz.

Diğer Tüm Yanak Estetiği Operasyonları İçin Adresiniz:  Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü Olacak!

Bişektomi yada yanak dolguları uygulamalarına ek olarak diğer tüm yanak estetiği operasyonları içinde yine Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak sizlere hizmet vermekten gurur duyarım. Yanak bölgenizdeki tüm sorunlar için şimdi Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü’ye yani bana ulaşmak ve kalıcı çözüm elde etmek için acele edin!

Yanak estetiği fiyatları ve yanak estetiği ameliyat ücretleri için sitemde yer alan iletişim numaralarından bana ulaşabilir dilerseniz muayene sonrası fiyat bilgisi talebinde de bulunabilirsiniz.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi