Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Ankara

Göz, ağız ve burun uzuvlarının birbirleriyle orantılı olması ile yüz estetiği daha da kusursuzlaşır. Gözün ağza, ada burnun göze olan “orantı farkı”, yüz estetiğini ciddi anlamda etkilemekte ve bu durum kişiyi de rahatsız etmektedir. Kişiyi olması gerekenden daha sinirli yâda üzgün gösterebilen bu orantı farklılığı, kişinin özgüvenini dahi etkileyebilmektedir. Örnek vermek gerekirse; yanakları yüzüne göre daha toplu olan bir kadın “sevimli” olarak nitelendirilebilmektedir. Kimi için “sevimli olmak” sorun teşkil etmese de birçok kadın “ çekici, seksi” olarak nitelendirilmek ister. Bu karakteristik bir durumdur ve kişinin kendi mutluluğu için o şekilde görünmek çok önemlidir. Bir diğer problem ise kişinin yanaklarının çok ince oluşu olabilir. “Kırışıklık oluşumu başlamış” görüntüsü verebilen yanak inceliği, kişiyi olduğundan daha da yaşlı gösterebilir. İşte bu tarz görünüm problemleri olan danışanlarıma yanak dolgusu uygulaması yaparak istediği görüntüye kavuşmalarını sağlarken yüze asimetrik bir görünüm veriyorum.

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak dolgusu adından da anlaşılacağı üzere yanaklara yapılan dolgu uygulamasıdır. Günümüzdeki estetik uygulamaları arasında en sık tercih edilen uygulama olarak bilinen yanak dolgusu; yüzdeki estetik duruşun sağlanması için oldukça önemli bir uygulamadır. Hem erkeklerin hem de kadınların beğenisini toplayan yanak dolgusu uygulaması ile çene asimetrisi göz önünde bulundurularak “yeni yanak görünümü” elde edilir. Kişinin ifadesini dahi değiştirebilen yanak dolgusu uygulaması, dolgun yanaklara sahip olmak isteyen kişilere de uygulanabilmektedir.

Yanak dolgusu teknik olarak; elmacık kemiklerinin, yanağın ön ve orta kısmının belirginleştirmesi işlemidir. Asimetrik olarak ölçülen ve uygulanan yanak dolgusu, günümüzde ünlülerin düzenli olarak yaptırdığı bir güzellik uygulamasıdır.

Yanak Dolgusu Neden Yapılır?

Cildimizde “bağ dokuları” bulunur ve bu bağ dokuları, yüzümüzü ve diğer bölgelerimizi dik tutar. Bebeklerin bağ dokuları son derece gergin olduğu için “bebek yüzlü olmak” deyimini bu nedene kullanırız. Zaman içerisinde ciltte bulunan bu bağ dokuları zayıflar ve görünüm anlamında da birçok probleme sebebiyet verebilir. Özellikle; yanaklardaki bağ dokuları; kilo alıp verme başta olmak üzere çeşitli faktörlerden kolaylıkla etkilenir ve yanaklarda gevşeme, sarkma ve yumuşama şikâyetleri meydana gelir.

Kadınlar için son derece önem arz eden yüz estetiğini bozan unsurlardan birisi de yanaklardaki gevşemeler ve sarkmalardır. Bu sebepten ötürü kadınlar; yanak bölgesindeki çökmelere, sarkmalara ve gevşemelere çözüm bulmak için yanak dolgusu uygulamasına sık sık başvururlar. Düzenli bir şekilde kadınlar tarafından yaptırılan yanak dolgusu işlemi ile yanak yeniden form kazanır ve eskisinden daha iyi bir görünüme kavuşur. Ancak; yanak dolgusu yaptırmak için illa yüzünüzün sarkmasına veya kötü görüntüye sahip olmanıza da gerek yok. Siz istediğiniz anda yanaklarınızı dolgunlaştırmak ve asimetriyi değiştirmek içinde yanak dolgusu uygulamasını yapabilmekteyiz.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Farklı tekniklerle uygulanabilen yanak dolgusu uygulaması için mutlaka ön muayene şarttır. Çünkü; sizin yanak ve yüz bölgesinde cerrahi dolgulara ihtiyaç duyabiliriz. Bu nedenle; cerrahi dolgulara ihtiyacımız olup olmadığını belirlemek için ön muayene şarttır. Zira, bazı hastalarımızda yağ dokusu transferi ile yanak dolgunlaştırmayı daha kesin çözüm ve estetik başarı olarak nitelendirebiliyoruz. İşte bu gibi durumlarda vücudunuzdan belirli bölgelerden “yağ alınması” gündeme gelebilir. Liposuction işlemi gerektiren bu teknik için cerrahiye uygunluğunuz gözetilir. Anestezi alacağınız içinde belirli tahlil ve testlerden geçer ve onayınız çıktıktan sonra liposuction işlemine alınırsınız. Son derece ağrısız ve hızlı bir şekilde gerekli yağ dokusu liposuction teknikleri ile alınır ve çeşitli işlemlerden geçirilerek hazır hale getirilen yağ dokunuz, yanağınıza doktorun belirleyeceği teknikle yerleştirilir.

Bir diğer yanak dolgusu işlemi, enjeksiyon ile yapılan yanak dolgusu transferidir. Hiçbir şekilde kesi gerektirmeyen bu işlem 30 ila 60 dakika kadar sürer. İşlem sonrasında hastada minimum kızarıklık ve şişlik görülebilir ki bu birkaç gün içerisinde yok olacaktır.

Ameliyatsız Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgunlaştırma

Kadınlar ve erkekler genel olarak yanak ve elmacık kemiği dolgunlaştırma işlemlerinde, ameliyatsız teknikleri tercih ediyor. Yüze hazır dolgu uygulamaları olarak bilinen bu teknik sayesinde yüzde lifting etkisi de elde edilebilir. Ciltteki çöküntüyü ve kırışıklıkları da azaltan hazır yanak dolgusu işlemi, yüz asimetrisinin de düzeltilmesine olanak tanır.

“Yüzün ve yanakların dolguya ne kadar ihtiyacı var “ sorusuna muayene esnasında yanıt veren doktorunuz, size en çok yakışacak dolgu işlemini yapacaktır. Doktorunuzun önerdiğinden fazla dolgu istemeniz; yüz asimetriniz ve yüz güzelliğiniz için son derece yanlış bir istektir. Bu nedenle; doktorunuzun çizimlerine ve kararlarına güvenin, eminiz ki yanak dolgusu işleminden memnun kalacaksınız.

Yüz harmonisini sağlayan ve malar yanak geçişini yumuşatan yanak dolgusu esnasında kombin işlemlerde gerekebilir. İşte bu gibi durumlarda doktorunuz sizinle görüşecek ve diğer kombin işlemlerin uygulanıp uygulanmaması konusunda görüşünüze başvuracaktır.

Yanak dolgusu dozu; yüz estetiğini sağlamak için gerekli olan hacim ihtiyacına göre ayarlanır. Derin tabaka hatta kemik üstüne yapılan yanak dolgusu işleminde kanül kullanılır. Her bölgeye 0,5 ila 2cc dolgu uygulaması önerilir ancak yüzdeki hacim kaybı fazla ise doktorunuz dozu bir tık arttırabilir. Ancak; yüzde hacim kayıpları ciddi oranda ise dolgu uygulamalarının aşamalı olarak yapılması yine doktorunuz tarafından önerilebilir veya yağ enjeksiyonuna yönlendirilebilirsiniz.

Yanak Dolgusu Fiyatları Ne Kadar?

Yanak dolgusu ücretleri; yanak dolgusunu yapacak olan doktorun deneyimine, hastaneye, kombin operasyonlara ve hatta şehre göre bile değişiklik gösterebilmektedir. Sizin ihtiyacınız olan dolgu miktarı da yine yanak dolgusu fiyat skalasını değiştirebilmektedir. Bu nedenle; Ankara’da yanak dolgusu yapan Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak benden randevu almalı ve ön muayenede sizin istediğiniz görüntüye ne kadar dolguyla, hangi teknikle ulaşılabileceğinin bilgisini almalısınız. Böylece, hem istediğiniz sonuçları alacak hem de daha sonradan çıkabilecek ekstra fiyatlandırmalar karşısında şaşkınlık yaşamazsınız. Haydi, şimdi ulaşın yanak dolgusu randevunuzu hemen oluşturun, yanaklarına yeniden boyut kazandırın!

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi