Vajinoplasti

Vajinoplasti Ankara

Doğumdan ya da yaşlılıktan sonraki süreçte vajina bölgesinde de yıpranmaların olması olağan bir durumdur. İlk haliyle kalmayan vajina, yapısı gereği esneyebilen ve geri dönüşümsüz olarak genişleyebilen bir uzvumuzdur. Vajenin bu denli genişlemesi ve esnemesi ilk etapta cinsel ilişkide rahatlık sağlarken zaman geçtikte genişlemenin artmasına bağlı olarak bir takım problemler yaşanabilmektedir. İdrar kaçırma başta olmak üzere cinsel isteksizlik dahi yapabilen vajina genişlemesi, ne ilaçlarla nede egzersiz yöntemleriyle eski haline dönmeyecektir. Zira; vajenin içerisindeki deforme olmuş olan kaslar ve dokuların ilaçla yâda diğer yöntemlerle yeniden sıkılaşmasına imkan yoktur. Vajina genişlemesinin tek çaresi kuşkusuz vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatıdır.

Ankara Vajinoplasti- Vajinoplastiye Genel Bakış

Vajinoplasti, hiç doğum yapmamış kişilere de uygulanan bir işlemdir. Çünkü, genetik ya da sık cinsel ilişki kurma gibi çeşitli faktörlerden etkilenen vajina kasları, genişleyebilmektedir. Ayrıca; doğum travmaları, kaslarda zayıflama gibi olgular da vajinoplastiyi gerekli kılmaktadır. Lazer, radyofrekans gibi yöntemlerle de çözümlenebilen vajina genişliği, kesin çözüm olarak ancak ve ancak vajinoplasti ile mümkündür.

Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Genel anestezi altında yapılan vajina daraltma işlemi, yaklaşık olarak 1 saat kadar sürebilmektedir. Genel olarak 3 farklı hedefe ulaşmak için yapılan vajina daraltma ameliyatı, kadınlar için son derece önem arz etmektedir.

Vajinal girişin alt kısmında yer alan kasların genleşmesi ve çökmesi durumunda kaslarda zyıflık söz konusu olur. Vajinal girişi sıkılaştırmak için levator ani kasları bulup, tekrar birleştirmek gerekmektedir.

Vajinal mukoza çeperine yapılacak bir müdahale ide vajinal girişi daraltmakta mümkündür. Bu yöntemde vücudun herhangi bir bölgesinden yağ alınır ve çeperlere enjekte edilir. Böylece, vajinal açıklığın azaltılması ve daraltılması sağlanır. Yağ dokusu, kan, besinler ve oksijen akışı ile beslenen hücreler, lipofilling ile vajina girişini yeniden sıkılaştırır. Genel olarak vajina daraltma ameliyatlarının hangisi yapılırsa yapılsın, cerrahi bir ameliyat hazırlığı gerekecektir.

Vajina Daraltma Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Genellikle sedasyon altında yapılan vajina daraltma ameliyatları; lokal anestezi desteği ile de yapılabilmektedir. 45 dakika ila 1 saat aralığında sürebilen vajina daraltma ameliyatı, öncesinde vajinal muayene ve gerekli tetkikler incelendikten sonra yapılır. 6 ila 7 cm kadar vajina içine kadar ilerlenmesi, en iyi sonucun elde edilmesi için büyük önem arz eder. Fazla dokular böylelikle çıkarılır ve vajinanın içi özel ipliklerle dikilir ve dokular birleştirilir. Vajinanın tamamına yakın bir bölümünü daraltmak ise vajinoplasti ameliyatının başarısını arttıracaktır. Bağırsağın son kısmında sarkma sorunu da söz konusu ise kas yaklaştırması yapılabilir. Levator dikişi adı verilen yöntem ile rektoselden de tek ameliyatta kurtulunmuş olunur.

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası Süreç

  • Cinsel birliktelik için önem arz eden vajina darlığı, hem kadın hem de erkek açısından birçok anlama gelmektedir. Bu nedenle, ilk ilişki dönemindeki vajina yapısına ulaşmak için vajina daraltma ameliyatı planlanmaktadır. Vajina daraltma ameliyatı sonrası kişisel hijyene özen gösterilmesi gerekmektedir ki bu enfeksiyon açısından son derece önemlidir. 2. günden itibaren hasta kendini iyi hissediyorsa iş hayatına dönebilir.
  • Cinsel perhiz ise vajinoplasti ameliyatı sonrasında çok önemlidir.
  • Birkaç gün boyunca ağrı, şişlik, hafif lekelenme kanamalar olağandır, endişelenmeyi gerektirmeyecektir.
  • Vajinoplasti ameliyatı kalıcı bir işlemdir ancak normal doğum yapılırsa vajinoplasti ameliyatının kalıcılığı gidecektir.

Vajinoplasti ameliyatı sonrasında ilaçları düzgün almak yaşanacak komplikasyonların ihtimalini de en aza indirir. Cinsel hazzı arttırmayı amaçladığımız vajinoplasti ameliyatı için yapılması gereken tek şey muayene ve daha sonra ameliyatın tekniğinin belirlenmesidir. Cinsel fonksiyon bozukluklarının psikolojik ve genetik açıdan nedeni olmasından ötürü bu tür ameliyatlar sonrası cinselliğin düzeleceğine dair bir şey söz konusu değildir. Bu nedenle; ameliyattan ne beklediğinizi doktorunuzla açık açık görüşmeli ve diğer tedavi seçenekleriyle problemlerinizi çözebilmeniz için kendinize şans tanımalısınız.

Vajinoplasti Ankara | Op. Dr. Hilal Güçlü ile Yeniden Doğmak Mümkün

Cinsel yaşantınızı olumsuz yönde etkileyen vajinoplasti, çok basit bir girişim ile kısa sürede yapılmakta ve sizler de yaşantınıza yeniden doğarak devam edebilmektesiniz. Ankara’da vajinoplasti doktoru olarak bilinen Op. Dr. Hilal Güçlü ile yani benimle görüşüp, ön muayene olduktan sonra vajinoplasti yaptırdığınıza “iyi ki “demek için acele edin! Vajinoplasti fiyatları için hemen bizi arayın, kısa sürede vajinoplasti ücretleri hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirelim!

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi