Saç Ekimi

Saç Ekimi Ankara

Saç; sadece bayanlar değil erkeklerinde en önem verdiği konulardan birisidir. Zaman içerisinde hormonal değişimlere bağlı olarak dökülen ya da azalan saçların yarattığı görüntüden memnun olmayan cinsiyet fark etmeksizin, bu sorunu en kısa sürede çözümlemek ister. Saç çıkması için bitkisel ve ilaç yöntemlerini deneyenler; sonuçtan memnun olmaz ve alternatif tedavi yöntemlerini ararlar. Saçlar; belirli bir biyolojik sisteme bağlı olduğundan dolayı, saç ile ilgili her tedavi vb. gibi konular tıbbi alanlara dayandırılmalıdır. Saç derilerimizden girecek her türlü kimyasal veya bitkisel ürün ya da ilaç; bizim hayatımızda önemli sorunlara neden olabilir. Bu sebeple; saç çıkması adına yapılan her bilinçsiz müdahale sonucunda, istenmeyen durumların yaşanmasından ziyade, kalıcı ve sağlıklı yöntemleri tercih etmekte fayda var.

Saç ekimi; günümüzde en çok başvurulan yöntemlerden birisi ve birçok tarzda saç ekimi uygulaması mevcut. Saç ekim merkezi veya kliniklerde de sık uygulanan saç ekimi işlemi; profesyonel eller ve cihazlar tarafından yapıldığı takdirde, oldukça başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Saç ekimi genelde; devam eden saç kaybı yaşayan, zamanla dökülen veya saçlarının belirli bölgesi açılan kişilere yapılır ve ekilecek saçlar da yine kendi saçları olur. Saç ekimi uygulamalarında eskiden iğneli, traşlı gibi yöntemler var olsa da, günümüzde traşsız ve iğnesiz saç ekimi yöntemleri oldukça rağbet görmektedir. Hiçbir yara izi kalmayan ve var olan saçları kazıtmak zorunda kalmadığınız bir fue yöntemiyle saç ekiminde başarı oranınız; diğer yöntemlere kıyasla %90 daha fazladır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Fue yöntemi ile saç ekimi; traşlanacak bölgeden alınacak sağlam köklü saçların, az olan ya da hiç olmayan saç bölgelerine enjekte edilmesidir. Milimetrik cihazla yapılan bu ekme yönteminde; ağrı minimum olmakla birlikte çoğu hastamız hissetmemektedir. Lokal anestezi altında alabileceğiniz bu yöntem; günümüzün en başarılı yöntemlerinden birisi olup, 2-4 ay arasında gözle görülür sonuçlar vermektedir.

Fue yöntemi ile saç ekimi uygulaması; ensedeki güçlü kıl kökleri ile yapılan, ağrısız bir işlem olması sebebi ile günümüz saç ekim yöntemleri arasında en sık tercih edilen işlemdir. Fue yöntemi ile saç ekimi konusunda sorularınız ve merak ettiğiniz her şey için, web sitemde bulunan irtibat telefon numaralarından bana ulaşabilir, birebir görüşerek istek, talep ve sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Saç ekiminin nasıl yapılması gerektiği; kişiden kişiye göre değişebilen bir durum. Kişinin beklentisine göre saç ekiminin başarı oranı veya yapılamaması, elbette değişiklik gösterebilir. Hiç saç çıkmayan birinde saç ekimi oldukça zor iken, sadece dökülme veya saç arası açılma problemi yaşayan kişiler de başarı oranı yüksektir. Saç ekiminde temel amaç; kişinin doğallığını bozmadan, problemli yerleri yine hastanın kendi saçıyla kapatmaktır. Başın arkasındaki kısımdaki saçlar daha dirençli ve sağlam yapıya sahip olması sebebi ile saç ekimi esnasında bu bölgeden faydalanarak, sorunlu bölgelere saç takviyesi yapılmaktadır. Fue yöntemiyle saç ekiminde başarı oranı çok yüksek olan saç ekimi; ağrısız ve lokal anestezi altında yapılabilen son derece konforlu ve saç ektiren hastayı rahatsız etmeyecek bir işlem olması sebebi ile; sık sık tercih edilmektedir.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Genel olarak kadın ve erkeklerde saç ekim uygulaması yapılabilmektedir. Bayanların en çok merak ettiği konu ise; fue yöntemiyle saç ekimi esnasında kendi saçlarının kesilip kesilmeyeceğidir. Ancak, diğer saç ekim yöntemleri gibi fue yöntemiyle saç ekiminde asla saçlar kesilmemektedir. Saç ekiminin gerekli olmadığı durumlarda, farklı yöntemlerle de başarı elde edilebileceğinden, saç ekimi konusunda uzmanlarla görüşmekte son derece fayda var. Saç ekiminin kimlere uygulanıp kimlere uygulanamayacağı ise, doktor hasta görüşmesinden sonra netleşecektir.

 • Saçlarının arasında açıklık yani seyreklik başlayan
 • Kısmi kellik problemi yaşayan
 • Bölgesel dökülme problemi olan
 • Bulaşıcı bir hastalığı bulunmayan kişiler fue yöntemi ile saç ekimi işlemine uygun kişilerdir. En net bilgiyi, Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü’den almak için hemen randevu oluşturun!

Saç Ekiminden Sonra Sikça Sorulan Sorular

Saç ekimi işlemi; saç ve saç ile ilgili görünüm problemi yaşayan çoğu kişilerin sık sık araştırdığı ancak cesaret edemediği bir uygulamadır. Farklı saç ekimi yöntemlerinden ve iyileşme süreçlerinden korkan veya çekinen kişiler için, saç ekimi sonrasında neler yapılması gerektiği gibi konulara değinerek, saç ekimi sonrası sık sorulan sorulara da bu sayfamızda yer vermek istedik.

Saç ekiminden sonra nelere dikkat etmeliyim?

 •  Güneş ışınlarını direkt olarak almamaya,
 •  10 gün sonra duş almaya,
 •  Solaryuma girmemeye dikkat etmelisiniz.

Saç ekiminden sonra denize havuza girilebilir mi?

Saç ekimi uygulamasını takiben 2 ay süresinde deniz havuz, solaryum gibi aktivitelerden uzak durmalısınız. Çünkü, deri üzerindeki yaraların enfeksiyon kapmaması ve yapılan işlemin nötrlenmemesi için, 2 ay boyunca bu tür aktivitelerden uzak kalmalısınız.

Saç ektirdikten sonra, saçlar tekrar dökülür mü?

Bu sorunun yanıtı net bir ifade ile hayır. Çünkü; ekilen saçlar ense bölgesinden alınıyor. Ense bölgesinden elde edilen saç kökleri testesterona karşı duyarlıdır ve dökülme yapmayacaktır.

Saç ekimi sonrası, saçlar ne zaman çıkar?

Saç ekimi sonrasında saç ekilen bölgelerde kabuklaşmalar görülür. Losyon ve şampuanlar size kabuklaşmaların dökülmesi için verilir, siz de bu ürünleri kullanırsınız. 1.ayda ekilen saçların hepsi dökülür, bu normal bir durum olup, yeni kökler sağlıklı bir şekilde diğer ay çıkmaya başlar. 5-9 ay arasında tamamlanmış şekilde, yeni saçlarınıza kavuşursunuz.

Saç ekimi sonrasında neler yapmam gerekecek?

 • Duş konusunda size detaylı bir bilgi zaten Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü tarafından detaylı olarak sizlere verilecektir. Ancak genel olarak saç ekimi sonrası 3.günden itibaren evde kendi saçlarınızı yıkamanızda sakınca yoktur. Parmağın yumuşak kısımları ile verilen özel şampuanlar ve losyonları kullanarak duş alabilirsiniz.
 • Mutlaka alkol, sigara gibi maddelerden uzak durmanız gerekecek. Saç köklerinin zarar görmemesi ve iyileşmesi için, bu gibi kötü alışkanlıklara bir süre ara vermeniz uygundur.
 • Çarpma, darp yaratacak aktivitelerden uzak durmanız önemlidir.
 • Havuz, jakuzi gibi yüzme ile ilgili sporlardan 1 ay kadar uzak durmanız gerekecektir.
 • T-shirtlerin saç köklerinize zarar vermesini engellemeli ve size verilecek boyunluğu kullanarak uyku süresince başınızı korumanız çok önemlidir.

Saç; bir insanın karakterinden psikolojisine kadar önemli rol oynayan bir meta olması sebebiyle, saçı ile ilgili problem yaşayan hastaları hem görsel anlamda hem de psikolojik anlamda mutlu etmek profesyonellik ister. Hastanın talebinden, beklentilerine kadar ince bir plan ve program hazırlayıp, teknolojinin izin verdiği ölçüde o hedefe yaklaştırmak biz X’lerin en büyük görevidir. Bize gelen her müşterimize ilk olarak; fue yönteminden bahsederek, örneklerimizi sunuyoruz. Müşterilerimizin mutlu olarak yeni bir hayata merhaba demesi için elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret ediyoruz. Çünkü; bizim için mutlu müşteri yoktur, mutlu ettiğimiz, hayatına yeni bir soluk kattığımız mutlu bireyler vardır.

Saç ekimi; günümüzde gerek kadınlar gerekse de erkekler tarafından başvurulan medikal tedavi yöntemi içeren, ve başarı oranı uygulamanın çeşidine ve sıklığına göre değişen bir uygulamadır. Fue yöntemi ile saç ekimi uygulaması başladığından beri; başarısız saç ekim uygulamaları ve ilaçlı yöntemler gibi alternatif tedaviler epey geride kaldı.  Fue yöntemiyle saç ekimi alanında uluslararası hizmet veren firmamız, yeniden kendi saçlarınızı size armağan etmek için hizmet vermektedir. Saçlarınıza en kısa sürede ve en sağlıklı şekilde kavuşmanızı sağlayan saç ekim işlemlerimiz, her zaman müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren bir politikaya sahiptir. Saç dökülmelerini durduran, azalmış bölgelerde yoğun saç çıkmasını sağlayabilen Ankara saç ekimi işlemimiz için randevu alarak, siz de yeni saçlarınıza ve hayatınıza bir adım atabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve randevu almak için, web sitemizdeki telefon numaralarını arayabilir, dilediğiniz konuda merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi