PRP

PRP Tedavisi Ankara

Çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan PRP tekniği, bugün estetik uygulamalarında da sıklıkla kullanılıyor. Günümüzde kozmetik uygulamalar arasında oldukça popüler olan PRP yöntemi, popüler bir biyoterapi yöntemidir. PRP, biyolojik tedavi olarak bilinen ve zaman zaman tıbbın her alanında kullanılan bir metottur. Dize, cilde ve saçlı deriye de enjekte edilebilen PRP uygulamalarına doktorlar da sıcak bakıyor. Kozmetik uygulama sahasında da kendine yer bulan PRP; cilt tonunun eşitlenmesinden kırışıklık açımına yara iyileştirmeden cildin nem dengesinin sağlanmasına kadar çeşitli amaçlar için kullanılabiliyor. Ankara’da PRP uygulaması ve tedavisi tarafımdan sık sık uygulanmakta ve danışanların sorunlarına çözüm üretilmektedir. PRP nedir, PRP nasıl yapılır, PRP’nin kozmetikte yeri nedir, PRP ücretleri ne kadar gibi çeşitli soruların yanıtları olan bu içerik, Ankara PRP uzmanı Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak tarafımdan sizler için hazırlanmıştır.

Prp Nedir?

Platelet kanın içinde bulunan pıhtılaşma hücrelerinin fazlaca toplandığı sıvı kısım PRP’nin temelini oluşturuyor. Genel cerrahiden jinekolojiye kadar çeşitli alanlarda kullanılan PRP, çeşitli şikâyetlerin “ameliyatsız çözümü” olarak nitelendiriliyor. Kök hücre olmayan ancak kök hücre mantığı ile çalışan PRP, kişinin kendi kanından elde ediliyor. Yine kişinin kendi kanı, PRP uygulaması ile kendine enjekte edildiği için son derece steril ve güvenilir bir uygulamadır.

PRP karışımın içerisinde “ yenileyici özelliğe sahip hücreler” bulunmakta ve PRP’nin gücü de bu hücrelerin görevini yerine getirmesi ile ortaya çıkmaktadır. Belirlenen bölgelerdeki sorunu çözmek için cilde verilen bu hücreler, kısa süre içerisinde sorunu çözebilmektedir.  Bu hücrelerin toplanması ise santrifügasyon gibi çeşitli işlemlerden geçerek elde ediliyor. Kişinin kendi kanından elde edilen pıhtılaşma hücrelerinin zengin kısmını aldıktan sonra, ihtiyaca göre PRP karışımını hazırlıyorum.

Prp Nasıl Uygulanıyor?

Estetik ve tıbbın birçok branşında aktif olarak kullanılan PRP, ağrısız ve risksiz bir yöntem olmasıyla beğeni topluyor. PRP’nin uygulama süresi, uygulamanın yapılacağı bölgeye ve işleme göre değişiklik gösterse de genel olarak 30 dakika içerisinde PRP uygulanabilmektedir.

PRP’nin uygulanması için çeşitli aşamalardan geçmek gerekiyor. İlk olarak uygulamanın yapılacağı kişinin 2 veya 5 tüp kadar kan vermesi istenir. Santrifüj cihazına konan kanlar, işleme alınır ve plateletleri yani tombositler ayrıştırılır. Plateletler, kitteki tüpün içinde yoğunlaşır ve birikir. Böylece PRP elde edilmiş olunur. Bu aşamadan sonra cilt altı, kas içi veya eklem içi yâda her nereye uygulanmak istenirse uygulamaya hazırlık yapılır. Uygulama süresi de uygulama alanına bağlı olarak değişebilir.

PRP Kimlere Uygulanır?

Son yılların en çok tercih edilen kozmetik uygulamaları arasında yer alan PRP uygulamaları, her yaş grubuna ve cinsiyete uygulanabilmektedir. Ancak; her kozmetik uygulamada olduğu gibi PRP için uygun olmayan kişilerde bulunmaktadır.

PRP tedavisi için uygun olmayanlar;

 • Hamileler
 • Pıhtılaşma bozukluğu yaşayanlar
 • Kanser hastaları
 • Trombosit sayısı az olan ve fonksiyonel bozukluğu olan kişiler olarak nitelendirilmektedir.

Prp’nin Kozmetik Alanda Kullanımı

 • Ciltteki lekeler ve sivilce izleri, bugün PRP ile kolaylıkla yok edilebilmektedir. Genişlemiş gözeneklerin de daraltılabildiği PRP uygulamaları, yağlı ciltlerde de nem dengesini sağlamayı kolaylaştırmaktadır. Ayrıca; cilt renginde değişiklik şikâyeti olan kişiler de de cilt rengi dengelemesi imkânı sunan PRP, cilde ışıltı da verir.
 • Gözaltlarına uygulandığında ışık dolgusu kadar etkili sonuçlar veren PRP, gözaltı morluklarının tedavisinde de aktif olarak kullanılmaktadır. Gözaltı torbaları içinde etkili sonuçlar vaat eden PRP, gözaltlarını doğal hacimle doldurabilmektedir.
 • Kaş bölgesindeki tüm şikâyetlere kolaylıkla çözüm ürettiğimiz PRP, kaşları kaldırma etkisine sahiptir. Böylece, PRP ile kaş düşüklüğünün de önüne geçebilmekteyiz.
 • Ciltteki gevşeme sorunlarına da çözüm bulan PRP, cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Yaşlanma sürecinin geciktirilebildiği ise araştırmalarca kanıtlanmıştır.
 • Yeni kolajen lif üretme konusunda başarılı nadir yöntemlerden birisi olarak bilinen PRP, cilt bakımı olarak da uygulanmaktadır.
 • Nazolabial oluk yani burun kenarı çöküklerinden mustarip olanların imdadına yetişen PRP, bu çökükleri durdurma konusunda etkin sonuçlar vermektedir.
 • Ağız köşesindeki “marionette oluklarında da “ yani üzüntü çizgilerinde de iyi sonuçlar alabildiğimiz PRP uygulaması ile bu çizgilerde doluluk elde edebilmekteyiz.
 • Saçlarda da etkin sonuçlar aldığımız PRP, ince telli saçların kalınlaşmasını sağlarken saç dökülmesini ise durdurmaktadır.

Prp Fiyatları Ne Kadar?

PRP, kişinin kendi kanının alınmasından sonra kanın santrifüj yöntemi ile seruma yada enjeksiyona dönüştürülmesidir. Tek kullanımlık PRP kitlerindeki PRP maddesinin birçok hastalığa ve şikâyete “kesin çözüm” sunabildiğini ifade etmiştim. Bu denli etkin sonuçlar vaat eden ve çeşitli alanlarda kullanılabilen PRP tedavisi, fiyat açısından farklılık göstermektedir. PRP fiyatları; doktora, şehre, uygulama bölgelerinin sayısına göre değişiklik göstermektedir ki bu nedenle “sabit PRP ücreti” diye bir şey söz konusu olamamaktadır. PRP uygulamasını hangi amaçla yaptırmak istiyorsanız ilgili doktora randevu almalı ve muayene olmalısınız. İstediğiniz işleme yâda işlemlere göre PRP tedavisini planlayacak olan doktorunuz, PRP ücretleri konusunda sizi net bir şekilde bilgilendirecektir.

Ankara PRP fiyatları konusunda sizleri memnun edecek fiyat skalasına sahip olduğuma inanıyor ve kombin uygulamalarla birlikte bütçenizi yormayacak çözümler üretebiliyorum. Siz de yaşadığınız şikâyetlerinize son vermek ve bütçenize uygun bir şekilde PRP tedavisi almak için hemen bana hemen ulaşın ve randevunuzu alın!

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi