Mezolifting

Mezolifting Uygulaması Ankara

Anti-aging etkisi ile cildin gençleşmesini, kırışık ve sarkmaların yok edilmesini ve cildin ihtiyaç duyduğu protein ve vitaminlere kavuşmasını sağlayan mezolifting uygulaması yaşlanmayı önlemek ve genç görünmek isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Yeni nesil bir tedavi yöntemi olan mezolifting mezoterapi ve anti-aging ilaçların karışımından oluşur ve yaşlanmayı önleyerek cildi genç bir görünüme kavuşturur. Yaşlanmanın en temel nedeni cildin belirli bir süre sonra genç kalmayı sağlayan molekülleri üretememesidir. Buna bağlı olarak zaman içerisinde ciltteki kaslar gevşemeye, nem ve esneklik kaybına bağlı olarak da cilt solgun görünmeye başlar. İleri aşamada ise cilt renginde bozulmalar, kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir.

Hastanın ihtiyacına göre enjekte edilen içeriğin bileşenlerinin belirlenmesi bu tedavi yönteminin en önemli özelliğidir. Uygulandığı ilk seanstan itibaren ciltte parlak, nemli ve canlı bir görünüm sağlayan bu tedavi yönteminde mikroenjeksiyon adı verilen kendine özgü bir teknik kullanılarak vitamin, mineral, hyaluronik asit ve aminoasit gibi maddeler içeren bir karışım cilde enjekte edilmektedir. Bütün yaşlanma belirtilerini, boyun ve çene altına da uygulanabildiği için zamanla yüzde lifting etkisi yaratarak hücresel olarak geri çevirebilmektedir.

Mezolifting Tedavisinden Kimler Faydalanabilir?

Genç yaşlarda aşırı güneş ışınlarına maruz kalınması gibi istisnai durumlarda 20-25 yaşlarda da uygulanabilen mezolifting genellikle 30 yaş üzeri herkese uygulanabilmektedir. Mezolifting tedavisi yaşlılığı önlemenin yanında ileride oluşabilecek belirtileri de ortadan kaldırmaktadır. Düzenli olarak ciltte herhangi bir kırışıklık oluşmadan uygulanmaya başlandığı takdirde bu tedavi yöntemi yaşlanmayı geciktirmektedir. Tedavide kullanılan ilaçlara alerjisi bulunan ve cildinde rahatsızlığı olan bireyler tedavi için uygun değildir.

Mezolifting Yüz Germe Ameliyatı Kadar Etkili Bir Tedavi Midir?

Bu tedavi yöntemi cildinde büyük ölçüde deformasyonlar bulunan ve cildi esnekliğini kaybetmiş hastalara uygulandığı zaman cildin tamamen sıkı ya da gergin hale gelmesine neden olabileceği için bu tarz sorunları olan hastalara cerrahi müdahale yapılması daha doğrudur. Fakat bu cilt yapısındaki bireyler bu yöntem ile daha parlak ve canlı bir cilde kavuşabilmektedir.

Mezolifting Yüz Germe Ameliyatı Geçirmiş Hastalara Da Uygulanabilir Mi?

Yüz germe operasyonu yüzdeki sarkmış derinin kesilerek yüzün toparlanmasını ve cildin kalitesini artırılmasını amaçlar ve herhangi bir gençleştirici etkisi yoktur. Bu nedenle yüz germe ameliyatı geçiren kişilere bu tedavinin uygulanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Hatta yüz germe ameliyatının etkisinin uzatılabilmesi ve cildi canlılık kazanarak gençleşebilmesi adına mezolifting yöntemi uygun görülmektedir.

Mezolifting Tedavisi Sadece Yüze mi Uygulanır?

Yüz, boyun, dekolte ve eller bu yöntemin başarı ile uygulanabildiği bölgelerdir. Tedavinin ardından bu bölgelerde görülen kırışıklık, sarkık ve çizgiler giderilir ve cilt esneklik kazanır.

Mezolifting Nasıl Bir İşlemdir?

Uygulama öncesinde uygulama yapılacak bölgeyi anestezik kremler ile uyuştururuz ardından kişinin ihtiyacına yönelik hazırlanmış olan kimyasal karışımı mikroenjeksiyon yöntemi yardımıyla cilt altına enjekte ederiz.

Kaç Seans Uygulanması Gerekir?

Seans sayıları hastanın durumu ve cilt yapısına göre kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Genellikle 3-6 ay arasında değişmekle beraber yaşlılık önleyici uygulamanın kalıcılığının sağlanabilmesi için seans araları uzatılmamalı ve hasta bizim tarafımızdan belirlenen aralıklarda uygulama yaptırmalıdır.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi