Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Ankara

Vücut estetiğinin vazgeçilmez bir parçası olan göğüsler; her kadın için de oldukça önemlidir. Dik, yuvarlak ve sert yapılı bir göğüs ise her kadının hayalidir. Genç kızlık döneminde her kadın kendi göğüsleriyle barışık olsa da ilerleyen dönemlerde çeşitli sebeplerden ötürü göğüsleriyle ilgili şikâyetleri dile getirebilir. Zira; yumuşaklık, sarkma ve deformasyon gibi durumlar; bayanların göğüsleriyle ilgili en çok şikayet ettikleri konular arasında yer alır. Yapısında kas bulunmayan, yağ ve süt bezelerinden oluşan göğüs dokuları; yaşlanmaya, yer çekimine, kilo alıp vermelere, doğuma, emzirmeye ve hatta yanlış sutyen kullanmaya bağlı olarak form kaybına uğrayabilir. Göğüslerinin eski diri ve dik görünümüne tekrar kavuşmasını isteyen kadınlar ise meme dikleştirme ameliyatlarıyla kesin çözüm elde edebilirler. İçi boşalan, derisi bollaşan ve sarkan tüm göğüs formları, bugün meme dikleştirme ameliyatı ile kolaylıkla düzeltilebilmektedir.

Meme Kaldırma Ameliyatına Nasıl Karar Verilir?

Meme dikleştirme yâda diğer adı ile meme kaldırma ameliyatı; çoğu kadının ilk estetik operasyonları arasında yer alır. Vücutlarıyla ilgili tahammül edemedikleri yerlerin en başında gelen göğüsler için meme dikleştirme ameliyatı, kadınlara göre “mucize bir çözümdür”.

Meme dikleştirme operasyonuna karar vermek için hasta ve cerrahın işbirliği çok önemlidir. Hastanın ne istediğini bilmesi, hem operasyonun başarısı hem de hastanın operasyondan sonraki sonuçtan memnun olması için mühim bir husustur.

Hasta ameliyat öncesi ayakta muayene edilirken meme başı ve meme bezi miktarı detaylı olarak incelenir. Hastanın göğsünde hafif bir sarkma var ve meme bezi miktarı kabul edilebilir durumdaysa meme bezi altına konulmak sureti ile silikon meme protezi ile meme dikleştirme ameliyatı yapılabilir. Böylece; sarkık göğüs; silikon meme protezi sayesinde daha dolgun ve dik bir görünüme kavuşabilir. Ancak sarkma çok fazla düzeyde ve meme bezi miktarı yeterli olarak kabul edilebilir ise meme küçültme teknikleriyle dikleştirilebilir. Fakat; bazı durumlarda ne yazık ki hem meme miktarı yetersiz hem de sarkma oldukça fazla olabiliyor. İşte bu gibi durumlarda ise memeye hem silikon protez hem de meme toparlaması yapmak gerekebiliyor. En zor meme dikleştirme ameliyatı olan bu seçenekte, memeye konulacak protezin boyutuna ve toparlama oranına ancak ameliyat esnasında karar verilebilmektedir.

Meme Dikleştirme Ameliyatına Hazırlık Süreci

Meme dikleştirme operasyonu için hastaneye gelen hasta ilk olarak genel muayeneden geçer ve laboratuvar testleri için kan verir. Ultrason ve mamografi olmak üzere görüntüleme tetkiklerini de yaptırdıktan sonra rutin muayene için tıbbi branşlardan konsültasyon alır. Tıbbi branşlardan “ameliyat olabilir “ onayı alındıktan sonra anestezi uzmanı ile hasta, görüşür ve anestezi şekline karar verilir.

Meme dikleştirme ameliyatı öncesinde hastaların; aspirin gibi kan sulandırıcıları bırakması ve bu tür ilaçları kullandığını da hem cerrahına ile hem de anestezi uzmanına bildirmesi gereklidir.

Omega 3 alımı, bitki çayı tüketimi, anti depresan ilaç kullanımı gibi birçok durumda yine meme dikleştirme ameliyatını riske atabilmektedir. Bu nedenle; bu tür kullandığınız ürünleri ve ilaçları mutlaka doktorlara, hemşirelere ve anestezi doktoruna bildirin.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme kaldırma ameliyatı her sebep ne olursa olsun; genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Meme dikleştirme ameliyatının süresi ise kullanılacak tekniğe bağlı olup 2 ila 4 saat arasında değişebilmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatının nasıl yapılacağı; memenin ve meme dokusunun durumuna göre değişiklik gösterecektir. Genel olarak hafif göğüs sarkması şikayeti olan hastalara meme altına silikon protez konurken, göğüsleri ciddi oranda sarkmış olan hastalara ise farklı yöntemler uygulanır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı İle İlgili Merak Edilen Soruların Yanıtları

Ameliyat sonrası hastayı nasıl bir süreç bekliyor?

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası süreç; her hasta için aynı olmaz. Bunun sebebi ise kullanılan teknik ve anesteziye bağlı yan etkiler olabilir. Ameliyattan hemen sonra hastaya buz kompres tedavisi başlanır ve sporcu sutyeni giydirilir.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası pansuman ise dikişlerin üstünde yer alan ince bantların temizlenmesi ile yapılır.

Ameliyattan sonraki 24 ila 48 saat sonra ise drenler çıkarılır ve hasta bu aşamadan sonra oldukça rahat hareket eder. 1 ila 2 gün sonra ise duş alan hasta, dikişlerini aldırmak için 15 gün sonra hastaneye gelebilir.

4 hafta boyunca sporcu sutyeninin giyilmesi mutlaka tavsiye edilir ki bu hastanın hemen iyileşmesi ve ağrı çekmemesi için önemli bir koşuldur. Ödem tutan göğüsler, sporcu sutyeni kullanımı ile daha hızlı şekillenir.

Meme kaldırma ameliyatından sonra emzirilebilir mi?

Meme dikleştirme ameliyatından sonra hamile kalınması halinde merak edilen tek şey emzirmedir. Süt verme fonksiyonunun korunması ise bu tür ameliyatlarda seçilen tekniğe bağlıdır. Ancak; genel olarak süt verme fonksiyonunun korunmasına gayret edilir.

Göğüs dikleştirme ameliyatından sonra tekrar sarkma olabilir mi?

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrası tekrar sarkma; kişinin yaşantısı ile doğru orantılıdır. Hamilelik, majör kilo değişimleri gibi faktörler; göğüslerin yeniden form kaybetmesini tetikleyebilir. Ancak; silikon protez kullanılan göğüs dikleştirme ameliyatlarında ciddi bir değişim görülmez. Her ne sebeple olursa olsun bizler; artık çocuk istemeyen ve bazal vücut ağırlığı sabitleşen hastalara göğüs dikleştirme ameliyatını yaptırmalarını önermekteyiz.

Meme kaldırma ameliyatı memedeki tüm çatlakları geçirir mi?

Meme başının üzerinde yâda yan kısımlarında meydana gelen çatlaklar; meme kaldırma ameliyatında yok edilemez. Çünkü; meme dikleştirme ameliyatında meme başının altındaki bölümlerden deri çıkarımı yapılabilmektedir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrası iz rahatsız edici midir?

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında dikiş izi kalması, birçok hastayı endişelendirmektedir. Ancak; meme dikleştirme ameliyatının izleri genel olarak meme altına gizlendirildiği için genel olarak rahatsızlık vermez. Memede deri toplaması söz konusu ise tekniğe bağlı olarak meme başı altında I, L yâda T şeklinde bir iz kalması olağandır. Ancak; meme dikleştirme ameliyatından sonraki 1 sene içerisinde ameliyat izini seçmek dahi zor olabilir. Bu nedenle; meme dikleştirme ameliyatı sonrası iz kalması yâda görünmesi durumu, hastaları rahatsız edebilecek boyutta olmaz.

Ankara Meme Dikleştirme | Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü ile Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme dikleştirme operasyonu için Ankara’da güvenebileceğiniz bir cerrah arıyorsanız kuşkusuz ki uzmanlığıma ve deneyimlerime güvenebilirsiniz. Bugüne kadar binlerce kadının “hayallerindeki göğüs formunu” en iyi yöntemlerle elde eden bir doktor olarak ben, meme dikleştirme operasyonlarında sizlerle yakından ilişki kurarak ne istediğinizi anladıktan sonra ortak bir karar vererek ameliyatları gerçekleştirmekteyim. Siz de benimle görüşmek ve meme dikleştirme ücretleri hakkında bilgi almak istiyorsanız hemen iletişim numaralarını çevirin ve bana ulaşın!

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi