Meme Büyütme

Meme Büyütme Ankara

Meme büyütme operasyonu; meme bölgesinde yerleştirilen silikon yani implant ile yapılmaktadır. Bir göğsün hacim ve boyut olarak büyütülmesinin amaçlandığı meme büyütme ameliyatında; cerrah, hastanın ne istediğini önemsese de genel olarak estetik ve sağlığı göz önünde bulundurarak meme büyütme operasyonunu planlar. Önemli bir cerrahi ve estetik operasyon olarak adlandırılan meme büyütme operasyonu; günümüzde kadınlar tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?

Göğüs formundan memnun olmayan ve dik / diri göğse sahip olmak isteyen hastaların hayallerini gerçek kılan ameliyat; meme büyütme ameliyatıdır. Biz plastik estetik cerrahları tarafından yapılan meme büyütme ameliyatları; günümüzün en sık yaptırılan estetik operasyonları listesinin en başında yer almaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatı Niye Yapılır?

Günümüzde estetik operasyonlara gitgide talepler artmakta ve kişiler; beğenmedikleri uzuv yâda bölgeleri; estetik operasyonlar sayesinde hayal ettikleri formlara dönüştürebilmektedir. Özellikle; kadınlar için önemli olan büyük göğse sahip olmak; çeşitli sebeplere bağlı olarak istenebilir.

Bazı kadınlar; kendi göğüslerinin küçük olduklarını iddia ederek meme boyutlarının ve hacimlerinin daha da büyütülmesini talep edebilir. Eğer bu istek normal olarak karşılanabilecek düzeyde ise meme büyütme ameliyatı planlanabilir. Ancak; kişinin yeteri kadar büyük göğsü var ve hala büyük göğüs hayal ediyorsa; cerrah, hastayı, hem estetik olarak hem de anatomik olarak değerlendirir ve meme büyütme ameliyatını yapmayı ret edebilir.

Hamilelik, kilo alıp verme gibi çeşitli sebeplerden ötürü kaybedilen meme büyüklüğünü geri kazanmak için meme büyütme operasyonu yapılabilir.

Kadınlar; fizik bağlamında birbirlerinden farklıdır ve bu farklılıklar bazen “orantısız” olarak nitelendirilebilir. Yani; vücut mükemmel ancak tek eksik “hacimli göğüs” ise, vücut estetiğini sağlamak için meme büyütme ameliyatı yapılabilir.

Meme Büyütme Operasyonu İçin Silikon Seçimi

Meme büyütme operasyonunu yaptırmak isteyen hastalar; seçtiği cerrah ile operasyonla ilgili mutlaka ön görüşme yapar. Hastanın taleplerinin belirlenmesi ve karşılanabilirliği ise bu aşamada netleşir. Hastanın klinik durumunun belirlenmesi için ultrason gibi çeşitli görüntüleme tetkikleri yapılır ve sonuçlar değerlendirmeye alınır. Göğüs simetri bozukluğu, sarkıklıklar ve diğer hususların göz önünde bulundurulduğu bu muayene sonunda ise cerrahi müdahalenin yöntemi belirlenir ve hastanın onayından sonra gerekli hazırlıklar yapılır.

Meme büyütme ameliyatı öncesinde yapılacak şeylerden birisi hastanın klinik durumudur. Sutyen ölçüsü, göğüs kafesi genişliği gibi çeşitli ölçümler yapıldıktan sonra hastaya en uygun protez seçilir ve simülasyon ile hastaya uygunluğu incelenir.

Hastanın beklentileri kimi zaman gerek vücudu gerekse de sağlığı açısından karşılanabilir olmaz. İşte bu gibi durumlarda bizler; neden – sonuç ilişkisini hastaya izah ederek; olabilecek en iyi yöntem ve şekil hakkında bilgi veririz.

Meme Büyütme Operasyonunda Kullanılan Protez Türleri Nelerdir?

Meme büyütme ameliyatında kullanılan protezler genel olarak ikiye ayrılır. Dış kısmı silikon, iç kısmı silikon jel olan implant malzemeleri; son yıllarda en iyi teknojiler kullanılarak üretilmişlerdir. Darbeye ve diğer risklere karşı oldukça dayanıklı olan meme protezleri; her hasta için farklı boyutlarda olacak şekilde tasarlanmıştır.

Damla ve yuvarlak şekilde üretilen meme protezleri; genel olarak kullanım amacına göre seçilmektedir. Eğer ki meme büyütme ameliyatı planlanıyor ise memede ciddi bir hacim isteniyorsa genel olarak damla protezler tercih edilir.  Meme dikleştirme ve genişletme operasyonları içinde yuvarlak protezler, cerrahlar tarafından tercih edilebilmektedir.

Meme Büyütme Öncesi Dönemde Alınması Gereken Önlemler Nelerdir?

  • Meme büyütme operasyonu olmak için karar verdikten sonra yapılması gereken ilk şey; ameliyat hakkında bilgi sahibi olmak için araştırma yapmaktır. Araştırma yapmadan ameliyat hakkında bilgi sahibi olamaz ve ameliyat sonrası süreçte karşılaşılacak problemler karşısında panik yaşayabilirsiniz. Bu nedenle, meme büyütme ameliyatınızla ilgili araştırma yapın veya seçtiğiniz cerrahtan ameliyat ile ilgili detaylı bilgi vermesini isteyin.
  • Kronik hastalıklar ve alerjiler; her ameliyatta olduğu gibi meme büyütme ameliyatında da önem arz eder. Uzman cerraha bu tür konular hakkında doğru bilgi vermeli ve geçirilen ameliyatlar hakkında dahi tüm detaylar anlatılmalıdır.
  • Fiziksel ve ruhsal açıdan ameliyata hazır olmanız; son derece önemlidir. Cerrahınız ruhsal açıdan yâda fiziksel açıdan sizi ameliyat için yeterli görmez ise ameliyatınızı yapmayı erteleyebilir.
  • Ameliyat öncesinde kullanmamanız gereken aspirin gibi ilaçlar, doktor yâda hemşireler tarafından size aktarılacaktır. Bu tür ilaçları kullanmak zorunda iseniz mutlaka doktorunuza haber veriniz.
  • Meme büyütme ameliyatı öncesinde ve sonrasında “doğum kontrol hapı” ile ilişiğinizi kesmeniz gerekmektedir.
  • Yeşil çay, kiraz, kırmızı şarap, sarımsak, keten tohumu gibi ürünlerin tüketimi ameliyat öncesi ve sonrası durdurulmalıdır.
  • Genel anestezi ile meme büyütme ameliyatı yapılmasına karar verildi ise kuşkusuz ki sigara tüketimi en az 1 ay kısıtlandırılmalıdır.
  • Genel anestezi öncesinde yemek yemek yâda su içmek, komplikasyonlara davetiye çıkarmaktadır. Bu nedenle; ameliyat öncesinde su içmeyin ve yemek yemeyin.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Meme büyütme ameliyatı; genel anestezi ile başlar ve ilk olarak meme altındaki katlantısı bölgesinden kesi açılarak devam eder. Yaklaşık olarak 3 ila 4,5 cm büyüklüğünde olan bu kesi ile operasyona başlanır, seçilen implant yerleştirilir. İmplantın yerleştirilmesi içinde kas altı yâda üstü tekniği belirlenir ve dual plana ve kas zarı altı yöntemleri sırayla uygulanır.

Silikon yerleştirilmesi için en güncel ve teknik yöntem ise dual planedir. Ancak; hastanın meme boyutu, anatomik nedenler ve hastanın durumu; yerleştirme tekniğini farklılaştırabilmektedir. Eğer ki hastanın yeterli kadar deri kalınlığı var ise meme dokusu altı yöntemi tercih edilir.

2 ila 3 saat arasında bir süre zarfında yapılan meme büyütme ameliyatı sonrası 48 ila 72 saatlik süreç çok önemlidir. Çünkü; ameliyattan çıkan hastaların; mutlaka dinlendirilmesi ve gözetilmesi gereklidir. Genel olarak en az 1 gece en fazla 3 gece hastayı, gözetim altında tutmak doğru bir seçenektir. Ancak bazı hastalar; ağrısı yok ve herhangi bir şikâyeti bulunmuyor ise aynı gün içerisinde tarafımdan taburcu edilebilmektedir.

Meme Büyütme Fiyatları Ankara Ne Kadar?

Meme büyütme ameliyatı ücreti; hastanın genel durumuna, cerrahın deneyimine, hastaneye, şehre ve hatta proteze göre değişiklik gösterecektir. Bu nedenle; sizin için en uygun meme büyütme fiyatı için kuşkusuz ki ilk olarak cerrahınızı belirlemeli ve daha sonra muayene olarak her şey dâhil meme büyütme ameliyatı ücreti bilgisini talep etmelisiniz. Ankara’da meme büyütme cerrahı olarak görev yapan bir plastik cerrahı olarak dilerseniz benden randevu alabilir ve ön muayene esnasında gerek fiyat gerekse de uygulanabilecek teknikler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi