Liposuction

Liposuction Ankara

Hayatımızın hemen hemen herhangi bir döneminde; kilo alma şikâyeti ile karşılaşabilir ve belirli dönemlerde de kilo vererek eski görüntümüze kavuşabiliriz. Ancak; bu kilo alıp verme süreçlerinde alınan kilolar, bazı bölgelere yerleşmekte ve daha sonra da bu bölgelerde incelme ihtimali azalmaktadır. İnatçı yağlar adını verdiğimiz bu durum; ancak ve ancak cerrahi girişimler ile çözüme kavuşturulabilmektedir. Diyet ve spora rağmen gitmeyen yağ dokusu için liposuction gibi çeşitli yöntemlerle vücuttan uzaklaştırmak mümkündür. Ankara’da Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak tarafımdan yapılan liposuction ameliyatı, bölgesel yağlanmadan şikâyetçi olan herkes için uygun bir ameliyatla zayıflama seçeneğidir.

Liposuction (Liposakşın) Nedir?

Liposuction kelimesinin anlamı lipo yani yağ suction ise emmektir. Yani yağları emmek anlamına gelen liposuction; belirli bölgelerde birikmiş ve diğer yöntemler ile giderilemeyen yağ dokularını vücuttan uzaklaştırma işlemidir.  Derialtında biriken yağ dokularının kanüller sayesinde vakum ile alınması anlamına da gelen liposuction işleminin sonuçları kalıcıdır. Yağ hücre sayısının kalıcı olarak azaldığı liposuction işlem bölgelerinde daha sonradan tekrar yağlanma görülmesi oldukça zorlaşır.

Liposuction Kimlere Uygun Değildir?

Liposuction ameliyatı, fazla kilolu hastalar için uygun bir ameliyat değildir. 18 yaşını geçmiş herkese uygulanan liposuction, vücut kitle endeksine göre yapılır. Göbek ve bel bölgesine yapılan liposuction işlemi ile birlikte karın germede yapılması gerekebilir. İşte, liposuction olmak isteyen hastaların ayrımı da burada devreye girmektedir. Kan pıhtılaşma bozukluğu olanlar, kanser tanısı almış kişiler, hamileler; liposuction işlemi için uygun kişiler değildir.

Liposakşın Yağ Aldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Düzenli spor, dengeli beslenme gibi yapılması gerekenler yapılıp ancak hala belirli bölgelerde “yağlanma” söz konusu ise geriye tek çare liposuction yağ aldırma ameliyatı kalır. İdeal vücut ölçülerine sahip olmak için en etkin yol olarak nitelendirilen liposuction ameliyatı; 2 ila 3 mm uzunluğundaki küçük kesiler ile yapılır. Katlantı bölgelerinde açılan kesiler, ameliyat sonrası zaten belli belirsiz olur.

Obez kişiler için zayıflama seçeneği olarak görülmemesi gereken liposuction; vücudunun belirli bölgelerinde yağ birikimi olan kişiler için uygun bir ameliyattır. Örneğin, liposuction ameliyatında maksimum 5 litreye kadar yağ alınması önerilir. Bu nedenle; obez yâda kilolu kişiler için liposuction ameliyatı, iyi bir seçenek değildir. Bu tür kilo problemi yaşayan hastalar tüp mide yâda endoskopi mide balonu işlemlerine uygundur.

İç kol, göbek, bacak, basen, mide kısmı, bel gibi alanlara uygulanan liposuction ile yağ görünümü “dümdüz” hale getirilebilir.  Lokal yâda genel anestezi altında yapılabilen liposuction işlemi, hastanın ön çizimi sonrasında yapılır.

Liposuction Sonrası Süreç

Liposuction olduktan sonra hasta, 2 saat kadar dinlendirilir ve daha sonra emboli riskine karşı aralıklarla yürütülür. Genellikle ağrı, kişiden kişiye göre değişir ve ağrı kesiciler ile ağrılar, kontrol altına alınabilir.

Liposuction sonrası işlem yapılan bölgelerde uyuşma ve his kaybının olması olağandır. Ödem ve morlukların da olduğu bu süreçte, hastaya reçete edilen ilaçların kullanılması yapılması gereken en iyi şey olacaktır. 1 ay boyunca pansuman, ilaç kullanımı ve korse giyilmesi ise mutlaka cerrah tarafından tavsiye edilir. Eğer ki morluk ve şişliklerin daha hızlı inmesi isteniyor ise işlemden 10 günde kavitasyon- vakum uygulamaları yaptırılabilir.

Liposakşın Yağ Aldırma Yöntemleri Nelerdir?

Teknolojinin sürekli gelişiyor olması tıp alanında da en iyi ameliyat tekniklerinin gelişmesine vesile olmaktadır. Yağ aldırma işlemi için liposuction en iyi sistem olarak bilinse de liposuction da kendi içinde çeşitli uygulamalara ayrılabilmektedir. Lazer, lipoliz, vaser, plazma ve infrasonik liposuction yöntemleri ise liposuction çeşitleri arasında yer almaktadır. Sizin için en iyi liposuction çeşidini cerrahınız belirler ve sizin de onayınız ile kısa sürede liposuction ameliyatınız yapılır.

Liposuction Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Günümüzde vücut estetiği, hem kadınlar hem de erkekler için oldukça önemlidir. Erkekler bel, göbek ve üreme bölgesindeki yağlanmalardan oldukça şikâyetçi iken kadınlar genel olarak tüm vücutlarındaki yağlanmalardan şikâyetçi olurlar. Genel olarak; belirli bir bölgede oluşan yağ birikimlerini yok etmeyi hedefleyen liposuction ameliyatları; seanslar halinde de yapılabilir. Lipomatik yani infrasonik liposuction yönteminde maksimum 10 litreye kadar yağ alımı gerçekleştirilebilmektedir. Bu da doğal olarak liposuction fiyatlarını doğrudan etkiler. Liposuction ücretleri ayrıca; hastaneye, doktorun uzmanlığına, kombin ameliyatlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle; liposuction fiyatları konusunda net bir bilgi almak için benimle görüşmeye ve muayene olduktan sonra fiyat bilgisini almaya özen göstermelisiniz.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi