Kol Estetiği

Kol Estetiği Ankara

Kol bölgesinde meydana gelen deformasyonlar, kişinin vücut estetiğini olumsuz yönde etkilemekte ve birçok şikâyete neden olmaktadır. Kol sarkması ve yağlanma ise bu şikâyetlerin en tepesinde yer almaktadır. Bedeni L olmasına rağmen kol bölgesindeki yağlanma sebebiyle XL giyen birçok hasta bulunmaktadır ki bu kişinin bedenine uygun kıyafet bulamamasına sebep olmaktadır. Kısa kollu kıyafetlerden uzak duran, kollarını gizlemeye çalışan ve kollarını hareket dahi ettirmeyen birçok danışanımız bulunmaktadır. Bu gibi fiziksel problemlerin yanı sıra psikolojik bağlamda da kollardaki estetik problemler, kişiyi derinden etkileyebilmektedir. Hem fiziksel görünümün düzeltilmesi hem de kişinin kendine özgüvenini yeniden kazanması için kol estetiği operasyonları yapılmakta ve yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır.

Kol Estetiği Kimlere Yapılır?

Kol estetiği; sadece yaşa bağlı olarak sarkmalar için yapılmaz aksine kilo alıp vermeye bağlı olarak gevşeyen bölgeler içinde kol estetiği planlanabilir. Pazu olarak adlandırılan bölgede, deri yaşlanmasına bağlı olarak sarkmalar ve gevşemeler görülebilmektedir. Bu da doğal olarak kol estetiğini olumsuz yönde etkilemekte ve kişiyi rahatsız etmektedir. Yağ birikimlerinin de söz konusu olması halinde görüntü daha da çirkinleşebilmektedir. Yumuşak kıvamda olan bu kötü görüntülerin çaresi kimi zaman liposuction ya da lipomatik iken kimi zamanda kol germe ameliyatıdır. Çünkü; kol estetiğini yeniden sağlamak için aynı anda birden çok fazla tekniğe ihtiyaç duyulabilir. Bunun haricinde kolların çok ince olması da yine vücut estetiğini etkilemektedir. Bu gibi durumlarda ise kolları kalınlaştırma işlemi uygulanır.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol estetiği operasyonların geneli üst kol olarak adlandırdığımız bölgelerde daha sık uygulanmaktadır. Bunun sebebi ise genel olarak iç kısımda izlerin görünmesi ihtimali. Genelde hastalarımızın birçoğu, izler sebebiyle operasyondan vazgeçmektedir. Ancak, kol germe ameliyatı esnasında çok küçük kesiler açılır ki bu kesiler daha sonra kapanmaktadır. Kesilere atılan dikişler ise kendiliğinden erimekte ve kısa süre içerisinde izler de hafiflemektedir.  Zira, kesiler ile genelde görünmeyecek alanlara açılır ki operasyon sonrası iz görünmesi riski de ortadan kaldırılır.

Kol germe ameliyatı esnasında yağ dokusu fazla ise ilk olarak liposuction gibi yağ alma teknikleri ile yağ dokusu alınır ve daha sonra bollaşan deri de çıkarma işlemi yapılır. Koltuk altı bölgesinden direk bölgesi aralığını kapsayan bölgeye yapılan bu işlem yağ dokularını ciddi oranda bölgede uzaklaştıracaktır. Yağ dokularının uzaklaştırılmasından sonra ise bölgedeki sarkma problemi için mini germe ya da tam germe işlemi uygulanır.

Kol Germe Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Kol inceltme ve kol germe ameliyatı genel olarak genel anestezi altında uygulanır. Ortalama 2 ila 3 saat civarında süren bu operasyonlardan sonra korse kullanmanız istenir. 3 hafta boyunca takmanız önerilen kol korsesi, iyileşmeye başladığınız zaman daha da rahat olmaya başlayacaktır. Belirli bir düzeye kadar şişlik ve morluk olacağı için korse kullanmanız çok önemlidir. Ameliyata dair tüm izler ve morlukların yok olması ise 1 ay sürebilmektedir.  Koldaki olası ağrılarınız için doktorunuz ilaç reçete edecek ve düzenli olarak kullanmanızı isteyecektir.

Ameliyattan önce 6 saat kadar hiçbir şey yiyip içmemeniz istenir ki bu komplikasyon açısından son derece önemlidir. Kan sulandırıcılar başta olmak üzere kullandığınız tüm ilaçları belirtmeniz yine sizin faydanızadır. Düzenli olarak kullanmak zorunda olduğunuz tüm ilaçları da yine belirtmeniz gerekiyor ki ilaç etkileşimi riski olmasın. Böylece, konforlu bir estetik ameliyatı süreci geçirebilir ve kısa sürede iyileşebilirsiniz.

Kol estetiği sonrası kanama ve sıvı birikmelerini önlemek için drenler takılacaktır. 2 ila 3 gün içerisinde ise direnleriniz alınacak ve pansumanlarınız gerçekleştirilecektir. Kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için operasyon sonrası genelde dikiş aldırmanıza da gerek olmayacaktır.

Kol Estetiği Ücretleri Ne Kadardan Başlıyor?

Ankara kol estetiği ameliyatı yapan Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak ben başta Türkiye olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinden kol estetiği olmak isteyen hastaları daima en iyi şekilde ağırlamaktayım. Kol estetiği fiyatları başta olmak üzere gerek karşılama, gerek ilgilenme ve ameliyat sonrası süreçlerle hastalarının memnuniyetini kazanıyorken öte yandan kollardaki tüm estetik problemlerine çözüm üretebiliyorum. Siz de kol bölgenizde şikâyet ettiğiniz tüm durumlar için bana ulaşabilir ve kısa süre içerisinde operasyon geçirerek hayalinizdeki kol görünümüne kavuşabilirsiniz.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi