Kök Hücre

Kök Hücre Tedavisi Ankara

Kök hücreler; tıbbın her alanında mucizeler yaratmaya devam ediyor. Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin ortak problemi olan estetik problemlerde ise yine kök hücre uygulamalarını görüyoruz. Estetik ve plastik cerrahi de genel anlamda yenilenme ve gençleştirme için kullanılan kök hücreler; hem hasta hem de hekimler için oldukça avantajlı bir yöntem. Plastik ve Estetik Cerrahi Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak bende kök hücre yöntemi ile estetik problemleri kısa sürede çözüme kavuşturuyor ve cerrahi seçenekler için uygun olmayan adaylara kök hücre uygulamalarını öneriyorum.

Kök Hücre Teknolojisi

Kişinin kendi doğal hücreleri ile uygulanana kök hücre uygulaması; alerjik reaksiyon riskini de ortadan kaldırmaktadır. Son yılların en gözde uygulamalarından birisi olan kök hücre teknolojisi, uygulandığı bölgede kolayca yaşamaya başlıyor ve sorunları gideriyor. İstenmeyen yağlarda başta olmak üzere diğer tüm problemleri de çözüme kavuşturan kök hücre teknolojisi, başta kadınlar olmak üzere herkes için ideal bir tedavi yöntemi olarak biliniyor.

Tamamen ağrısız bir şekilde uygulanan kök hücre tekniği ile yapılan müdahaleler sonrasında cerrahi işlemlerdeki gibi şişme yâda morarmalar görülmüyor. Dikişin dahi gerekmediği kök hücre teknolojisinde iz kalması diye bir şey de söz konusu olmuyor. Ağrılı ve yorucu kontrollerin olmayışı, pansuman gerektirmeyişi ve iyileşme süresinin çok kısa olması ise kök hücre yönteminin her geçen gün tercih edilme oranını arttırıyor.

Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü’den Kök Hücre Tedavisi İle İlgili Önemli Bilgiler

Ankara kök hücre tedavisi alanında hizmet veren bir doktor olarak ben; kök hücre tedavisiyle ilgili önemli bilgilere değindim.

Kök hücre tedavisi, günümüzde yeni yeni uygulanan ancak uygulama sıklığı giderek artan bir tedavi yöntemi. Kişinin kendi dokusuyla hazırlanan kök hücre tedavisi son derece doğal bir sonuç elde edilmesi açısından da oldukça başarılı. Uygulandığı bölgede kan dolaşımını arttıran kök hücreler, cildin gençleşmesini ve parlaklaşmasını sağlıyor. Konulduğu bölgelerde ise yeni hücre oluşumlarını tetikleyerek doku gençleşmesini arttıran kök hücre tedavisi, kendi doğal hücrelerimizden hazırlanıyor. Vücudumuzdaki eksiklikleri gideren kök hücreler, konulduktan sonra da gerek fizyolojik gerekse de metabolik olarak bizi tehdit etmezler.

Kök Hücre Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kök hücre uygulaması; genel yada lokal anestezi altında yapılan bir uygulamadır. Bunun sebebi ise hastanın konforunu sağlamak ve işlem için gerekli koşulları yaratmaktır. Hastaların kurtulmak istediği alanların başında gelen karın, bel, kalça gibi bölgelerden bir miktar yağ dokusu, özel kanüller yardımı ile alınır ve bir dizi işlemden sonra kök hücreler, yağ dokusundan ayrılmış olur. Tamamen kök hücre içeren karışım, gerekli koşulları sağladığında ise kullanılacak yere enjekte edilir. Böylece kök hücreler; hızla yerleşir, yaşamaya başlar ve kan dolaşımını arttırarak dokuları onarır.

Kök Hücrenin Estetik Uygulamalarına Katkısı

Estetik cerrahi uygulamalarının en başında gelen yüz gençleştirme uygulamaları; hem erkekler hem de kadınlar için çok önemli. Belirli bir yaşın üstündeki kişilerde başlayan yaşlılık belirtileri; ne yazık ki yüz estetiğini olumsuz yönde etkilemekte ve kişiyi “hoş görüntüden” uzaklaştırmaktadır. Bu nedenle; günümüze kadar çeşitli tekniklerle yüz gençleştirme işlemleri uygulanmış ve hepsinden farklı sonuçlar elde edilmiştir. Cerrahi işlemlerde yaşanan geç iyileşme, iz kalması gibi durumlar ise cerrahi ameliyatlar yerine alternatif çözümlere yöneltmiş ve hastalar genel olarak cerrahi dışı yöntemleri denemeye gayret göstermiştir.

Yüz dokuları yaşın ilerlemesi ile birlikte diğer dokulara benzer şekilde zayıflar ve hücre sayısı azalarak atrofiye olurlar. Doku sarkmalarının temel sebebi olan bu durum; cerrahi yöntemlerle olabildiği gibi cerrahı dışı tekniklerle de düzeltilebilmektedir. Ancak; yukarda da belirttiğimiz gibi kimi danışanlarımız ameliyat olmayı ret etmekte ve izi kabul etmemektedir. İşte bu tür vakalarda kök hücre tedavisi ile yüz gençleştirme şansını, hastalarımıza sunabiliyor. Yağ hücresi ile gençleşme elde etmekten çok farklı olan kök hücre tedavisinde eksilen dokular, kişinin kendi dokularıyla tekrar yerine konur. Yağ hücrelerinde ise oksijensizliğe tahammüsüzlük olur ki bu da yağ hücresinin ölmesi demektir. Bu nedenle; kök hücreler, gerek dayanıklılıklarıyla gerekse de doğal oluşlarıyla hem hekimler hem de hastalar için oldukça avantajlıdırlar.

Kök Hücre Tedavisi Sonrası Süreç

Kök hücreyi hangi sebeple yaptırırsanız yaptırın uygulama sonrası diğer yöntemlere nazaran daha hızlı iyileşeceğinize şüpheniz olmasın. Şişliklerin hızla azaldığı ve morlukların belki de oluşmayacağı tek yöntem olan kök hücre tedavisi, cilt altına uygulanır. Yeni oluşan cilt hücreleri sayesinde yenilenen parlak ve genç bir görünüm, eminiz ki tek hayalinizdir. Ayrıca; doku sarkması sonucunda oluşan boşluklarda yeniden doldurulacağı için yüz yeni bir hacim kazanır ve cildin elastikiyeti yeniden oluşur.

3 ila 7 gün içinde normal hayata dönülebilen kök hücre tedavisi sonrası sigara içilmemesi, şiddetle hatırlatılır. Zira; sigara ve diğer tüm zararlı alışkanlıklar vücudumuzdaki iyi hücreleri öldürmektedir. Bu nedenle; kök hücre sonrası iyileşme ve kalıcı sonuç istiyorsak, kesinlikle sigara vb. şeyleri tüketmememiz gerekiyor.

Kök Hücre Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Yüz gençleştirme başta olmak üzere meme büyütme, doku onarımı, boyun gençleştirme, el gençleştirme, penis kalınlaştırma, kalça dikleştirme – dolgunlaştırma gibi çeşitli uygulamalar için kullanılan kök hücre tedavisi ücretleri de uygulama seçeneklerine göre değişiklik gösteriyor. Yani; kök hücreyle boyun gençleştirme ücretleri için başka bir tutar, kök hücreyle yüz gençleştirme fiyatları için başka bir tutar ödemeniz gerekebiliyor. Ayrıca, hastane koşulları, doktorun uzmanlığı ve diğer kombin uygulamalarda yine kök hücre tedavisi ücretlerini değiştiren bir faktör. Ankara kök hücre tedavisi fiyatları için dilerseniz benimle görüşebilir ve kısa sürede kök hücre uygulamaları arasından dilediğinizi yaptırabilirsiniz.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi