Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma Ankara

Cildin zaman içerisinde elastikiyetinin kaybetmesi ile yüz estetiği bozulur ve yaşlanma belirtileri daha çok ön plana çıkar. Beden üzerindeki yaşlanmanın etkilerini makyaj ile yada kozmetik ürünler ile hafifletmek mümkün olsa da yok etmek imkansızdır. Vücudun farklı noktalarında dahi görülebilen kırışıklıklar ve sarkmalar ise hem erkeklerin hem de kadınların ortak sorunu ki genel olarak yaşlanma belirtileri ilk olarak kaş ve alın bölgesinde başlar. Kaşlarda ve üst göz kapaklarındaki sarkıklık ve kırışıklıklar; zaman içerisinde gözün üstünde toplanır ve görüşe de engel olabilir. Yüz ifadesini değiştirebilecek derecelere ulaşabilen kaş sarkması problemi; kişiyi yorgun, üzgün yada gergin gibi gösterebilir. İşte bu gibi durumlarda kaş kaldırma başta olmak üzere yüz estetiği operasyonlarına başvuruyoruz. Ankara kaş kaldırma operasyonu yapan Op . Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak tarafımdan yapılan kaş kaldırma ameliyatı ile ilgili gerekli bilgiler, bu makalede paylaşılmıştır.

Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Kaşlarında form anlamında kayıp yaşayan kişiler; kaş kaldırma gibi estetik operasyonlarla kısa sürede şikayetlerinden kurtulma şansını elde edebilir. İhtiyaca göre çeşitli yöntemlerle çözüme kavuşturulabilen kaş estetik problemleri; gerek cerrahi gerekse de invaziv tekniklerle giderilebilir. Endoskopik kaş kaldırma, botoks, ulterapi, kaş askısı, klasik kaş kaldırma gibi bir dizi yöntem, kaş kaldırma yöntemleri olarak kabul görmektedir. Cerrahi işlem gerektiren yada gerektirmeyen durumlar, cerrah tarafından belirlenir ve hastaya iletilir. Kaş kaldırma operasyonunda kullanılacak teknik, bu sayede kısa sürede belirlenir.

‌Botoksla Nasıl Kaş Kaldırılır?

Kişinin yüzüne uygun bir kaş şeklinin tasarlanmasının ardınan başlayan botoksla kaş kaldırma işlemi; yüz estetiği baz alınarak yapılır. Yüzde olması gereken pozisyona çekilmek istenen kaş; yüze uyumlu olmalıdır. Böylece; kişi, daha yumuşak bir mimiğe ve sağlıklı bir yüz formuna kavuşur. Estetik cerrahlar tarafından yapılan botoksla kaş kaldırma işlemi; altın oran hesaplamaları yapıldığı için maksimum simetri sağlar.

Kaş bölgesinde yer alan kasları kısa süreli deaktif etmeyi amaçlayan botoks tedavisi, küçük dozlarla kaş bölgesine uygulanır. 2 ila 10 dakika içerisinde tamamlanan botoksla kaş kaldırma işlemi; ince uçlu iğnelerle yapılır. Birkaç gün sonra daha da belirginleşen etki ilk hafta içerisinde tamamen istenilen düzeye gelir. Botoksla kaş kaldırma işleminden sonra hiçbir yara izi yada dikiş izi olmadığı içinde ne pansumana ne de dikiş aldırmaya ihtiyaç yoktur.

‌Ulterapi İle Nasıl Kaş Kaldırılır?

‌Ulterapi ile kaş kaldırma işlemi; son derece etkin sonuçlar veren ve hem hastayı hem de cerrahı memnun eden bir işlemdir. Ultherapy ‌HIFU ‌(High-Intensity ‌Focused ‌Ultrasound) yani yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason enerjisi kullanılarak yapılan kaş kaldırma işlemi; cildi sıkılaştırmayı sağlarken olabildiğince de yeniler. Ciltte herhangi bir yara izi oluşturmadan cildin 4.5 mm altına dahi inebilen ulterapi tekniği, genel olarak 10 dakika kadar sürmektedir. 3 aylık bir süre içerisinde sonuç, maksimum etkiyle görülebilmektedir.

Klasik Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Günümüzde kaş kaldırma ameliyatını tercih eden hastaların sayısı hiç de azımsanacak kadar az değildir. Kesin sonuç isteyen ve cerrahı tarafından ameliyatı onaylanan hastalar; klasik kaş kaldırma ameliyatı ile kesin çözüme kavuşurlar. Diğer adı şakak germe ameliyatı olan klasik kaş kaldırma ameliyatında; bireyin şakak kısmındaki saçlı deri çıkarılır ve bu bölge gerilir.

Kaş Askısı Yöntemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma yöntemlerinden birisi de kaş askısı yöntemidir. Lokal anestezi altında uygulanan kaş askısı yöntemi; saç çizgisinin ön sınırından açılanbir delik ile yapılır. Deliğin içerisinden geçirilen dikiş, kaşa istenilen pozisyonu vermeyi sağlar.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrasında İyileşme Dönemi

Kaş kaldırma ameliyatı olan tüm hastalar; kullanılan tekniğe ve kombin ameliyatlara göre değişik sürelerde iyileşme gösterirler. Genel olarak kaş kaldırma ameliyatı sonrasında alın bölgesine ve kaş etrafına pansuman uygulanır ve kompres uygulama yapılması istenir. Ameliyat sonrası dönemde şişliklerin olması olağan bir durumdur ki bu kısa süre içerisinde yok olacaktır.

Kaş kaldırma ameliyatı sonrası banyo ise genelde 3. Günde mümkün olur. Kaş kaldırma ameliyatı olanlar, ameliyattan sonraki ilk haftanın sonunda şişliklerinin yok olmasıyla birlikte konforlu yaşamlarına geri dönerler.

Ankara Kaş Kaldırma | Kaş Kaldırma Teknikleri İle Daha Genç ve Sağlıklı Bir Cilde Kavuşun!

Siz de daima genç ve bakımlı görünmek istiyor ancak kaşlarınızdaki düşüklük yada sarkıklık gibi problemlerle karşı karşıya kalıyorsanız çözümünüz Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü ‘de! Kaş kaldırma teknikleri ile size dilediğiniz kaş formunu sunan Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak ben yüz estetiğinizi sağlamak için diğer tüm kombin ameliyatları da gerçekleştirebilmekteyim. Ankara kaş kaldırma için randevu almak ve kal kaldırma fiyatları hakkında görüşmek için yapmanız gereken tek şey benimle iletişime geçmek!

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi