Karın Germe

Karın Germe Ankara

Karın Germe Nedir?

Karın bölgesinde zamanla oluşan yağlanma, çatlak oluşumu ya da istenmeyen bombeli bir görünüm kişilerin psikolojisini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu tarz problemler, tedavi edilmediği durumlarda kişinin duygusal sağlığı yanında fiziksel sağlığını da tehdit eder hale gelebilmektedir.

Kişinin estetik görüntüsünü bozabilen karın bölgesinde aşırı yağlanma problemi sebebiyle birçok insan değişik tedavi yöntemlerine başvurmaktadır. Aşırı yağlanma genellikle hareketsiz bir yaşam sürme, çeşitli hormonal değişiklikler, doğumda alınan kiloları verememe ve yaşa bağlı sebeplerle ortaya çıkar. Yağ kütlesindeki artış sebebiyle zaman içinde kaslarda gevşeme ve sarkma gözlemlenebilir, sarkma oranı erkeklere göre kadınlarda daha fazladır. Sık kilo alıp-vermek de karın bölgesinde meydana gelebilen sarkmaların başlıca sebeplerindendir.

Karın germe ameliyatı sayesinde karın bölgesindeki aşırı yağlanma giderilir, meydana gelmiş olan estetik kusurlar ortadan kaldırılır ve kişi çekici bir vücuda kavuşur. Karın germe ameliyatlarının bir diğer ismi Abdimonoplasti’dir. Yağlanma sorununun ortadan kaldırılmasının yanı sıra gevşeyen karın kasları bu ameliyatlarda gerginleştirilir, gevşeyen ve sarkan deri kısmı alınarak düz bir karın elde edilir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatları karın bölgesinde yağlanma olan her hastaya uygulanmaz. Tam ve mini karın gerdirme olarak iki çeşidi vardır. Hastanın durumuna ve şikayetinin boyutlarına göre hangi tip ameliyatın uygun olduğuna karar verilir. Karın gerdirme ameliyatından önce bazı testlerin yapılması zorunludur.  Bazı durumlarda karın germe ameliyatı sonucunda, karındaki katlantı çizgisi boyunca ilerleyen ve sezaryen izini de içine alan bir yara izi oluşabilir. Uygulanan tekniğe göre bazı durumlarda bu iz arka tarafa da uzanabilir ya da göbek deliğinin etrafını dolaşabilir. Ameliyat her durumda dairesel bir yara izi oluşumuna sebebiyet verecektir.

Karın germe ameliyatı, karında yağlanma şikayetiyle gelen her hastaya düz bir karın vadeder. Ameliyat, ergenlik dönemi haricinde her yaştan insana rahatlıkla uygulanabilmektedir. Hareketsiz yaşam, yaşlanma, hormonal etkiler, sıklıkla kilo alıp-verme gibi sebeplerle ortaya çıkan yağlanma problemi ve deride gevşeme, yapılacak olan karın germe ameliyatı ile tekrar eski görüntüsüne kavuşturulur. Sarkmaya sebep olan deri vücuttan alınır ve kaslar özel bir teknikle yeniden dikilir tekrar gergin bir görünüme kavuşturulur.  Karın germe ameliyatı sonrasında karnın alt kısmında izler kalabilir ama bunlar iç çamaşırı ile gizlenebilecek düzeydedir.

Aşırı yağlanmaya bağlı olarak meydana gelen sarkma ve kaslarda çeşitli gevşemeler erkeklere oranla kadınlarda daha sık görülmektedir. Sıklıkla kilo alıp-verme de kasları gevşemeye daha yatkın hale getirmektedir. Abdominoplasti adıyla da bilinen karın germe ameliyatları, karın bölgesindeki tüm bu problemleri ortadan kaldırarak kişiye estetik bir görünüm vadetmektedir. Bu ameliyatlar sırasında karın bölgesinde gevşeyen deri kısmı tamamen çıkartılarak kaslar eski gergin görüntülerine kavuşturulur.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

Abdominoplasti adıyla da bilinen karın germe ameliyatı sonrasında öncelikli olarak önem verilmesi gereken konu sigara içilmemesi gerektiğidir. Ameliyat sonrasında yazacağımız antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar bu dönemi daha rahat geçirmenize yardımcı olacak ve enfeksiyon riskini en aza indirecektir. Ameliyat sonrasında 3 ile 4 hafta arasında korse kullanımı şarttır ve kişilerin ağır fiziksel aktiviteden kaçınması önerilir.  Tahmini iyileşme süreci dikişlerin alınması ve tüm morlukların iyileşmesiyle birlikte yaklaşık 6 ay ile 12 ay arasında kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Son dönemde gelişen teknoloji ve yeni yöntemler sayesinde karın germe ameliyatlarında başarı oranı oldukça yükselmiştir. Karın bölgesindeki aşırı yağlanma şikayeti olan birçok hasta ameliyat sonrası estetik bir görünüme kavuşarak hastaneden mutlu ayrılmaktadır.

Ankara Karın Germe | Karın Germe Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Karın germe; kişinin göbek bölgesindeki gerek yağ gerekse de deri fazlalıklarının çözümü için en nihai seçenektir. Özellikle doğum sonrası cildin kırışması, katlanması ve sarkması çok sık görülür ki bu kadınların kendine olan özgüvenlerini kaybetmesi için önemli bir faktördür. Doğumlardan yada çok fazla kilo verildikten sonra bu bölgelerdeki yağ ve deri fazlalıkları karın germe ameliyatı ile kısa sürede çözümlenebilmektedir. Ameliyathane koşullarında yapılması gereken karın germe operasyonu için hastanın detaylı olarak incelenmesi gereklidir. SFT testleri başta olmak üzere dahiliye, gögüs hastalıkları, kardiyoloji vb. gibi tıp branşlarının danışanları muayene etmesi ve “cerrahi operasyon için uygundur “ onayı vermesi gereklidir. Zira, karın germe ameliyatı her ne kadar az riskli bir işlem olsa da sonuçta cerrahi işlemdir ve tüm tetkiklerin / tahlillerin rutin olarak yapılması ve incelenmesi gerekir.

Karın germe ameliyatı SSK tarafından karşılanmayan bir ameliyattır. Bu nedenle; karın germe ücretlerine tahliller, tetkikler ve diğer ödenmesi gerekenler dahil edilerek söylenir. Siz karın germe fiyatları hakkında bilgi istediğinizde doktorunuz yüksek ihtimalle “total” fiyatı söyleyecektir. Ankara’da karın germe ameliyatı yapan doktorlar arasında yer alan Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak ben, karın germe düşünen hastalarımı muayene ederek karın germe ameliyatı için uygun olup olmadığına bakar ve karın germe ameliyatı fiyatını muayene sonrasında söylerim. Siz de karın germe ile yeni vücudunuza kavuşmak istiyorsanız hemen randevu alın, kısa süre içerisinde operasyonunuzu planlayalım!

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi