Göz Çevresi Estetiği

Göz Çevresi Estetiği Ankara

Göz çevresi estetiği; günümüzde hem erkeklerin hem de kadınların oldukça talep ettiği estetik operasyonları içerisinde barındırır. Yaşlanma belirtilerinin en sık görüldüğü göz çevresinde meydana gelen değişimler; kişileri rahatsız eder ve özgüven kaybına dahi sebep olabilir. Daima bakımlı ve genç görünmek için; günümüzde göz çevresi estetiği oldukça popüler bir estetik dalıdır. Ankara göz çevresi estetiği alanında uzman olan Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak ben, göz çevresi estetiği ile tüm danışanlarını diledikleri görüntüye kavuşturabilmekteyim.

Oküloplasti ( Göz Çevresi Estetiği) Nedir?

Göz, göz kapağı ve çevre dokuları içine alan cerrahi birime oküloplasti denir. Ancak; plastik cerrah olarak bizler göz çevresi estetiğinde daha çok invaziv işlemleri ele alırız.

Göz Çevresi Estetiği Neleri Kapsar?

  • Göz çevresi kırışıklıkları
  • Göz kapağı şekil bozuklukları
  • Gözaltı torbaları
  • Alt ve üst göz kapak düşüklüğü

Blefaroplasti ( Göz Kapağı Sarkması )

Kaşlar, kirpiklerimiz ve gözlerimizi koruyan göz kapaklarımız; göz sağlığımız için gerekli ıslak ortamı sağlar ve duygularımızı bellli etmemiz konusunda da önemli görev üstlenir. Üst ve alt göz kapaklarımız; zaman içerisinde gerek yer çekimi gerekse de çevresel faktörler sebebiyle etrafındaki yağ dokusu ile birlikte sarkmaya başlar. Göz çevresi estetiğini oldukça olumsuz etkileyen göz kapağı sarkması durumu; kişiler yorgun ve üzgün gibi gösterir.

Genetik yatkınlık; göz kapağı sarkmasının asıl sebeplerinden birisidir. Gençlerde dahi görülebilen göz kapağı sarkması durumu; görmeyi dahi engelleyebilmektedir. Kuşkusuz ki göz kapağı sarkması; hem sağlık için hem de göz çevresi estetiğini yeniden sağlamak için cerrahi yöntemlerle çözüme kavuşturulmalıdır. Göz çevresinde ve kapağında sarkmış deri ve deri altı yağ dokusu; blefaroplasti yani göz kapağı sarkması ameliyatı ile çıkarılır. Her bir göz kapağı ortalama 20 dakika içinde çözüme kavuşturulur. Lokal anestezi ile kapaklar uyuşturulur ki hasta hiçbir şeyi hissetmesin ve ağrısı olmasın. Ameliyattan sonra ise 24 saat soğuk kompres uygulaması önerilir ve antibiyotikli damla ve pomad tedavisi ile 1 hafta içinde hastanın normal hayatına dönmesi beklenir.

Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı ışık dolgusu; bilindiği üzere estetik uygulamalarının başında geliyor. Ancak; bazı durumlarda gözaltı ışık dolgusu; yalancı torbalanma şikayeti ile de meydana gelebiliyor. Yani; göz yaşı oluğu dediğimiz yanak siniri çizgisinin giderek derinleşmesi ve koyulaşması ile ortaya çıkan görünüm; gözaltı morluğu ve torbalanması olarak nitelendiriliyor. Zira, 20 ila 30 yaş arasındaki kişilerde dahi bu durumla karşılaşılıyor. Bu gibi durumlarda göz altı ışık dolgusu, imdadımıza yetişiyor ve aminoasitler sayesinde koyu renge de çözüm buluyorum.

Göz Kapağı Düşüklüğü (Pitozis)

Ptozis olarak adlandırılan göz kapağı düşüklüğü; göz çevresi estetiğini ciddi oranda etkilemektedir. Aynı zamanda üst görme alanını da kapatan göz kapağı düşüklüğü yani ptozis, genellikle doğuştan da olabiliyor. Ancak; genel olarak karşılaştığım vakalar yaşlanmaya bağlı olarak gelişenler. Zira; göz kapağını kaldıran kas; zaman içinde yıpranır ki bu da kasa giden sinirin hasarına bağlı olarak gelişebilir. Göz kapağını kaldıran kasta hiçbir fonksiyon yok ise göz kapağı; alındaki kasa asılarak cerrahi tedavisi sağlanır. Hastanın yaşına ve sağlık durumuna göre bu cerrahi tedavi lokal yada genel anestezi altında yapılır ve ortalama 1 saat kadar sürer.

Göz Çevresi Estetiği Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı, göz altı ışık dolgusu, göz kapağı sarkması gibi göz çevresi estetiği ücretleri; çeşitli sebeplerle farklılık gösterir ki bu olağan bir durumdur. Örneğin; göz çevresindeki kırışıklıklara yapılacak olan invaziv işlemlerin çoğu; uygulama alanın büyüklüğüne, seans sıklığına, doktorun uzmanlığına göre farklılık gösterecektir. Bu da doğal olarak fiyatlandırmayı da doğrudan etkileyecektir. Göz çevresi estetiği başlığı altında yapılan tüm invaziv ve cerrahi işlemler için net ücret bilgisi bu nedenle ancak kendi cerrahınız tarafından verilmelidir. Ankara’da göz çevresi estetiği alanında uzmanlaşan ve tüm estetik müdaheleleri profesyonel yaklaşımıyla başarıyla gerçekleştiren Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak sizleri muayene etmek ve kısa sürede göz çevresi estetiği operasyonlarınızın planlamasını yapmak için sizi bekliyorum!

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi