Gıdı Estetiği

Gıdı Estetiği Ankara

Yüz hattımızdaki estetik görünüm kusurları; makyaj yaparak kapatılabilse de sarkıklıklar, kırışıklıklar söz konusu olduğunda bu kadar şanslı olamayabiliriz. Yüz estetiğini doğrudan etkileyen gıdı bölgesinde meydana gelen bu tür deformiteler; kişinin yaşını doğrudan ele vermekte ve kişiye “yorgun ve yıpranmış” bir imaj çizmektedir ki bu günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin hiçte hoşnut olmadığı bir durumdur. Bu sebepten ötürü; hem erkekler hem de kadınlar, gıdı estetiği başta olmak üzere yüz ve vücut estetiğine sıcak bakmakta ve sahip oldukları estetik görünüm problemlerini, cerrahi ve invaziv işlemler ile çözüme kavuşturmak istemektedirler.

Gıdı Estetiği Nedir?

Yaşlanma, yer çekimi ve hızlı kilo alıp verme gibi çeşitli sebeplerle ortaya çıkan gıdı bölgesi deformasyonları; yüz estetiğini ciddi anlamda olumsuz etkilemektedir. Sarkma, gevşeklik ve kırışıklık; kişiyi haliyle yaşlı göstermektedir. Çene altından boyuna kadar kapsayan alanı içeren gıdı bölgesi; estetik operasyonlarla kolaylıkla eski haline döndürülebilmektedir. Yaşlanmanın belirtilerinin yer aldığı gıdı bölgesinde; germe, yağ alma gibi tüm cerrahi işlemler rahatlıkla yapılabilmektedir. Hal böyle olunca; hem erkek hem de kadınlar gıdı bölgesinde şikâyet ettiği ne var ise kısa süre içerisinde çözüme kavuşturma şansını gıdı estetiği ile yakalayabilmektedir.

Gıdı Nasıl Gider?

Hem kadınların hem de erkeklerin estetikle ilgili sorularından bir tanesi de “gıdı nasıl gider” sorusudur. Egzersizler, medikal ürünler gibi çeşitli yöntemleri deneyen kişiler; problemi tamamen çözüme kavuşturamadığı için çareyi estetik operasyonlarında bulur. Zira; gıdı bölgesi bulunduğu alan itibari ile makyaj ya da diğer farklı yöntemlerle kamufle edilebilir değildir. Bu sebepten ötürü; gıdı bölgesindeki problemleri çözüme kavuşturmak için kesinlikle cerrahi operasyonlar gereklidir.

Günümüzde erkeklerin ve kadınların sıkça tercih ettiği gıdı estetiği operasyonları; gıdık ile ilgili tüm sorunlara çözüm bulabilmektedir. Gıdı kırışıklıkları, sarkıklıkları ve yağlanmaları; gıdı estetiği teknikleri ile kısa sürede yok edilebilmektedir.

Gıdı Estetiğinde Yapılan İşlemler

Gıdı aldırma terimi; günümüzde gıdı estetiğinin genel karşılığı olsa da doğru bir terim değildir. Çünkü; gıdı aldırma işlemi; gıdıdaki derinin alınmasını işaret eder ki gıdı estetiğinde çeşitli yöntemler ve teknikler bulunur.

  • Yağların Eritilmesi

Vücudumuzda belirli bir miktarda yağın olması, hayati fonksiyonlarımız için çok önemlidir. Ancak; normalin üstündeki yağlanmalar, obezite olarak adlandırılmakta ve kişiyi estetik görünümden uzaklaştırmaktadır. Yüz bölgesinde genelde yanakta ve gıdıda biriken yağlar; kişiyi “hoş” algısından uzaklaştırır. Yüz ve boyun bölgesinde estetik görünümün yeniden sağlanması için gıdı bölgesine mutlaka cerrahi müdahale şarttır. Çünkü; gıdı bölgesindeki yağlar, ne sporla ne de medikal ürünler ile kolay kolay erimemektedir.

Gıdıdaki yağları aldırmak için cerrah, çeşitli teknikleri kullanabileceği gibi tek bir teknikle de işlemi gerçekleştirebilir. Ultrasonik ses dalgaları ile minimum risk ile gıdıdaki yağları almak ise son yıllarda oldukça popüler bir yöntem haline gelmiştir. Lipomatik ile gıdı estetiği; Türkiye’de henüz çok yeni olmasına rağmen, gerek cerrahlar gerekse de hastalar tarafından çok beğenilmiştir.

  • Yağların Açık Ameliyat ile Alınması

Derinin kaldırılması ve yağların traşlanması ile yapılan bu işlem; cerrahi ameliyat hazırlığı gerektirir. Yağların açık ameliyatla alınması durumu genelde yüz germe ameliyatı eşliğinde yapılır ki bu, kişiyi 10 yaş gençleştirecek bir gıdı estetiği tekniğidir.

  • Geride olan çene ucunun uzatılması

Gıdı estetiğinde çene ucu da önemli bir faktördür. Eğer ki çene ucu geriliği söz konusu ise gıdıdaki görünüm daha çok göze batabilir. Yağ alma işlemi ise gıdıdaki bu problemi çözmeyeceği için mutlaka çene ucu uzatılması ameliyatına ihtiyaç duyulur.

  • Çene altı gevşek derinin gerginleştirilmesi

Çene altındaki gevşek deri; lazer veya cerrahi yöntemlerle çözüme kavuşturulabilmektedir. Ancak; lazer tedavisinin sonuçları, cerrahi işleme nazaran kalıcı olmayacaktır. Bu sebepten ötürü; çene altındaki gevşek deriler genel olarak cerrahi tekniklerle dışarı alınır.

Gıdı Estetiği Operasyonlarından Sonraki Süreç Nasıl İlerler?

Gıdı estetiği yaptırdıktan sonraki süreçte hastanın durumu; yapılan ameliyat tekniğine, kombin ameliyatlara göre elbette ki değişiklik gösterir. Bu durumun cerrahla yâda ameliyatın yapıldığı hastane ile ilgisi yoktur. Gıdıdaki yağ birikmesi için yapılan liposuction yâda lipomatik işlemi sonrası iyileşme 3 ila 5 gün arasında olacakken gıdı germe işlemi için 1 gece hastanede yatmak gerekebilir.

  • Gıdı estetiği operasyonları sonrası işlem yapılan bölgede morluk, ödem ve kızarıklık görülmesi olağandır.
  • Ameliyat sonrası ilk gün hafif ağrılar hissedilse de hastanede kalındığı süre boyunca hemen müdahale edilecektir. Taburcu olduktan sonra ise hastaya ağrı kesici ilaç reçete edilecektir, böylece hastanın konforlu bir dinlenme süresi yaşaması sağlanır.
  • Dikiş alınması gerektirecek bir durum yoktur, dikişler vücut tarafından zamanla emilir.
  • Gıdı estetiğinde yağ alma işlemi yapıldı ise derinin yukarıya adapte olması için 1 ila 3 ay geçmesi gerekmektedir.
  • Gıdı estetiği operasyonlarında eğer ki kesi söz konusu olursa 3 ila 4 cm’lik izlerin olması olağandır, izler 6 ay yâda 1 yıl içinde görünmeyecek kadar incelir.

Gıdı Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Gıdı bölgesinde meydana gelen deformiteler gıdı estetiği ile kısa sürede çözüme kavuşturulabilmektedir. Gıdı sarkması, kırışması gibi çeşitli deformiteler için kullanılacak teknikler ise gıdı estetiği fiyatları üzerinde önemli rol oynar. Gıdı estetiği ücretleri ayrıca cerrahın deneyimine, hastane koşullarına ve kombine ameliyatların olup olmayacağına göre de değişiklik göstermektedir. Ankara’da gıdı estetiği operasyonları yapan Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak benimle görüşerek siz de gıdı bölgenizdeki problemlerden kısa sürede kurtulabilir ve gıdı estetiği fiyatları hakkında net bilgiye erişebilirsiniz.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi