Genital Estetik

Genital Estetik Ankara

Üreme organlarında şekil yâda işlevsel bozukluklar, kadınların yâda erkeklerin cinsel hayatlarını olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle kadınlar, vajina bölgesindeki görüntü yâda rahîmdeki şikâyetleri sebebiyle cinsel yaşantıyı ret etme derecelerine gelebiliyor. Evli kadınlar için oldukça büyük sorun teşkil eden genital görüntü yâda işlevsel bozukluklar, genç kızlarında en büyük kâbusu olabiliyor. Bu nedenle; genital estetik, gerek kişinin sağlığı gerekse de psikolojik durumu için oldukça önemli bir estetik dalıdır. Genital estetik Ankara ve diğer büyük şehirlerde sık başvurulan bir estetik çeşidi olmasına rağmen küçük yerleşim alanlarında oldukça az görülmektedir. Genital estetik nedir, genital estetik operasyonları hangileridir, genital estetik yaptıranlar anlaşılır mı, genital estetik ameliyatları riskli midir, genital estetik fiyatları ortalama ne kadar gibi birçok sorunun yanıtını bulabileceğiniz bu içerikte Genital estetik gerektiren tüm durumların hangi işlemlerle yapıldığına dair bilgileri de bulabileceksiniz.

Genital Estetik Nedir?

Kadınlarda genital bölgeye ve rahmin içine uygulanan her türlü estetik ve işlevsel işlemlere genital estetik ismi verilmektedir. Günümüzde eğitim seviyesinin yükselmesi, kadının sosyal olarak daha da aktif olması gibi birtakım olgular sonucunda kadınlar, genital estetik uygulamalarına “cesaret ve özgüven” ile başvurabilmektedir. Eskiden genital estetik, ancak ve ancak çok zorunda kalındığında başvurulan bir işlemken, günümüzde binlerce kadın “genital estetik” uygulamalarına “rahatsız olmadan” başvurabilmektedir.

Genetik estetik yaptıranlar anlaşılır mı” endişesini yaşayan birçok kadın bilmelidir ki, jinekoloji uzmanı hariç hiçbir kimse genetik estetik yaptırdığınızı “kendinden eriyen dikişlerin dökülmesi sonrasında” kimse anlayamaz.

Şekil ve işlevsel bozukluklar için uygun tedavi seçeneklerinin sunulduğu genital estetik uygulamaları birçok faktöre göre de değişebilmekte. Örneğin, hamile iseniz genital estetik uygulamalarının birçoğu ne yazık ki sizin için uygun olmayacaktır. Bu nedenle, genital estetik için uygun şartları doktorunuzdan öğrenmeli ve bu şartları sağladıktan sonra genital estetik uygulamalarına başvurmalısınız.

Genital Estetik Operasyonları Nelerdir?

Günümüzde binlerce bekâr yâda evli kadının başvurduğu genital estetik operasyonları aşağıda listelenmiştir.

 • Labioplasti

Vajina bölgesindeki iç dudaklarda sarkıklık ve buruşma söz konusu ise labioplasti uygulaması yapılmalıdır. Zira, bikini yâda iç çamaşırı giymede oldukça problem yaratan iç dudak büyüklüğü, sağlık sorunlarına da yol açabilmektedir.

Herkeste farklı büyüklükte olan iç dudaklar, estetik kaygı ile küçültülebildiği gibi eğer ki tahriş olma gibi durumlar da söz konusu ise yine küçültülebilir. Ergenlik dönemi bittikten sonra cerrahi müdahaleye engel olacak bir takım problemler söz konusu değilse labioplasti uygulaması yapılabilir. Ortalama 40 dakika süren labioplasti ameliyatı için adet döneminin bittiği zaman en uygun zamandır. Lokal anestezi ile yapılan labioplasti uygulaması sonrası cinsel ilişkiye 4 hafta ara verilmeli gerekmektedir.

 • Vajinoplasti

Vajina daraltma anlamına gelen vajioplasti uygulaması, çok doğum yapan kadınlar ve doğum sırasında epizyotomi ile karşılaşılması sonrasında yapılabilmektedir. Vajinanın genişlemesi, cinsel anlamda tam bir kâbusa dönüşebilirken, sürekli vajinit ile karşılaşma riskini de arttıracağı için de büyük bir sorundur. 50 dakika gibi bir sürede yapılan vajinoplasti için genel anestezi gerekecektir. Bekâr veya evli, doğum yapmış yâda yapmamış her kadına uygulanabilen vajinoplasti, adet bittikten sonra uygulanmaktadır. Gevşemiş kasların sıkıştırılması prensibine dayanan vajinoplasti uygulaması sonrasında 4 hafta kadar bir süre ilişkiye girmemek ameliyatın başarısını arttıracaktır.

En sık başvurulan genital estetik uygulamaları;

 • Klitoral hudoplasti ( klitoris üzerindeki katlantıları düzeltme)
 • Vajinal rejuvenasyon (Vajina yenileme, sıkılaştırma)
 • Dış genital sıkıştırma
 • Labia majora ( büyük dudak küçültme dolgusu)
 • Orgazm fonksiyonu için genital bölge radyofrenkans uygulamaları
 • Genital bölge beyazlatma
 • G spot augmentasyon (G noktası büyütme)
 • Himenoplasti ( kızlık zarı onarımı)
 • Puboplasti ( pubis tepesi estetiği) olarak bilinmektedir.

Genital Estetik Ankara | Genital Estetik Sonrası Neler Olur?

Vajinal estetiğin her geçen gün öneminin artmasıyla birlikte artık kadınlar, vajen bölgesindeki şekil yâda işlevsel bozuklukların çözümüne yöneliyorlar. Kendini güzel hissetmek ile ilinti kurulan estetik operasyonlarında genital estetik, eskiye nazaran daha da çok uygulanır hale geldi. Tıbbi gelişmeler ve kadının sosyolojik durumu sebebiyle artık başta vajina daraltma olmak üzere diğer tüm genetik estetik operasyonları sıklıkla uygulanabiliyor.

Cinsel ilişkide yaşadığı problemlerden kurtulan birçok kadın partneriyle daha iyi bir cinsel yaşamı keşfetmekte ve bozulan evlilikler yeniden düzeltilebilmektedir. Genç kızların ise kendine olan güveni artacağı için evleneceği zaman yaşayacağı endişeler son bulacak ve “kaliteli” bir cinsel birliktelik yapabilecektir. İç çamaşırı yâda kıyafet seçimlerine dahi etki eden problemlerin ortadan kalkması ile artık istenilen kıyafetler de tercih edilebilecektir.

Genital estetik ameliyatları riskli mi sorusu genital estetik sonrasında daha iyi anlaşılabilecektir. Yüksek teknolojili ameliyathanelerde gerçekleştirilen genital estetik ameliyatları esnasında herhangi bir komplikasyonun gelişme olasılığı yok denecek kadar azdır. Doktorunuza ve anestezi uzmanınıza “doğru” bilgileri verdikten sonra genital estetik ameliyatları riskli olmaktan da çıkacaktır.

Genital Estetik Ankara | Genital Estetik Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Ankara genital estetik operasyonları bakımından çeşitli teknolojileri ve uygulamaları sunabilmektedir ve elbette bu fiyatları da etkileyebilen bir unsurdur. Doktorun deneyimlerine ve hastane ameliyathanesinde yapılacak işlemlere göre belirlenen genital estetik fiyatları için ortalama bir rakam vermek ise doğru değildir. Ankara genital estetik uygulaması yapan doktorlar arasından yer alan ben Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak genital bölgenizdeki tüm problemler için mutlaka bir çözüm üretebilirim. Siz de genital estetik talepleriniz için bana ulaşabilir ve işlemler hakkında genel olarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi