Çene Dolgusu

Çene Dolgusu Ankara

Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu, çenedeki gerginliğin ya da çıkıklığın yüz estetiğini bozduğu durumlarda uygulanarak çeneye daha belirgin bir görünüm kazandıran bir tedavi yöntemidir. Uygulama esnasında hastanın yalnızca çene bölgesi uyuşturulur ve çeneye belirli bir hacimde dolgu enjekte edilir. Hyaluronik asit ve türevleri genellikle dolgu malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Çene Ucu Dolgu Uygulaması Ankara

Çene ucu dolgu uygulamasına öncelikle çene bölgesi uyuşturularak başlanır ve ardından enjektör veya kanül yardımıyla dolgu malzemesi çenenin belirli bölgelerine enjekte edilir. Bu işlem yüzün diğer kısımlarına uygulanan dolgu işlemleriyle benzerdir. Çene ucu dolgu uygulaması herhangi bir yan etki ya da risk teşkil etmemektedir. Bu nedenle acısız ve rahat bir şekilde estetik güzelliğe kavuşmak isteyen insanlar tarafından sık sık tercih sebebi olmaktadır. İşlem sonrası hastanın dikkat etmesi gereken belli başlı konular olsa da hiçbiri hastanın günlük yaşantısını ya da yaşam kalitesini etkileyebilecek boyutta değildir.

Çene ucu dolgu uygulaması, yüzdeki tek hareketli bölge olan çenedeki estetik problemleri gidermek için uygulanan ameliyatsız bir yöntemdir. Bu nedenle estetik bir görünüme sahip olmak isteyen insanlar tarafından sık sık tercih edilmektedir.  Çene ucu dolgu işlemi, tüm problemler göz önünde bulundurularak gerekli olduğu durumlarda başka uygulamalar ile beraber yapılmalıdır.

Çene ucuna dolgu uygulaması, ağrısız ve acısız bir işlem olduğu için giderek daha fazla talep gören ameliyatsız estetik çene uygulamaları arasında yerini almaktadır. Bu uygulama, estetik açıdan çenesinde yapısal bozukluklar olan ve yüzün doğal simetrisinde dengesizliklere sebep olan vakalarda tercih edilmektedir. Hasta, çeneye yapılan küçük bir dolgu uygulaması sonrasında hayatına devam edebilmektedir. Ancak estetik açıdan çene bölgesindeki tek sorun kırışıklık ise çene botoksu uygulaması yalnız başına yeterli olacaktır.

Çene ucu dolgu uygulaması yüz estetiğine önem veren erkekler tarafından da sık sık tercih edilmektedir.

Çene Dolgusu İşlem Süresi ve Kalıcılığı

Çeneye dolgu uygulaması bir diğer adıyla operasyonsuz çene estetiği oldukça kısa süren bir uygulamadır. Sadece yarım saat gibi bir süre içerisinde tamamlanabilen çene dolgusu süresi kullanılacak tekniğe göre de değişebilmektedir.

Çene dolgusunun sonucu ortalama 3-4 gün içinde gözlemlenir ve yaklaşık 1 hafta sonra ilk kontrol yapılır. İşlem sonrasında günlük hayatı etkileyecek hiçbir kısıtlama meydana gelmez.

İşlem sonrasında çene bölgesinde hafif şişlik ve kızarıklık oluşabilir ki bu olağan bir durumdur. 1 hafta içerisinde şişliklerin ve kızarıklıkların gitmesi beklenir.

Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Kalıtımsal faktörler; gelecekteki görünümümüzü doğrudan etkileyebilmektedir. Özellikle; burun, kulak ve çene yapısı kalıtımsal faktörler ışığında şekillenen bölgelerdendir. Çenedeki asimetri problemlerini beraberinde getiren kalıtımsal faktörlerin ortadan kaldırılması ise yine kozmetik uygulamalar ve cerrahi müdahaleler ile mümkündür. Ancak; tüm hastalar için çene asimetri problemlerini ve çizgisini düzeltecek tek bir işlemden söz etmek mümkün olmayacaktır. Zira, cerrahi teknikler için hastanın anestezi alması gerekir ki anestezi açısından uygun görülmeyen hastalarda ameliyatsız işlemlere yönelmek gerekir. Liposuction ve dolgu işlemleri ise hızlı ve pratik çözümler sunabilen, iyileşme süresi kısa olan tekniklerdir. Fakat, ön deneme için de liposuction ve dolgu işlemleri hastalara önerilebilir. Bunun sonucunda ise hastada yapılacak ameliyatın sonucunun provası ön görülmüş olunur.

Çene dolgusunun avantajları;

  • Dolgu malzemesi kişinin kendi yağından elde edilerek de yapılabilmektedir. Böylece, sağlıklı ve doğal görünümlü sonuçlar elde edilebilmektedir.
  • İzsiz olduğu için memnuniyet sağlamaktadır.
  • İyileşme dönemi sadece 1-2 gün sürer ki iyileşme sürecine bile gerek kalmayabilir.
  • Anestezi vb. gibi risklerden uzak kalınır.
  • Yüze istenen şekil kolaylıkla verilebilir.

Çene dolgusu estetiği ile

  • Zayıf çene hatları
  • Zayıf bir mandibular sınırı yâda çene şekli
  • Yumuşak doku gevşekliği
  • Asimetrisi olmayan çene hattı düzeltilebilir.

Çene Dolgusu Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Çene ucu dolgu fiyatları uygulanan dolgunun türü ve miktarına göre değişebilmektedir. Ayrıca; çene dolgusu ücretleri belirlenirken kombine işlemlerin yapılıp yapılamayacağı da yine fiyat skalasını değiştiren bir unsurdur. Bu nedenle Ankara’da çene ucu dolgu fiyatlarını öğrenmek için dilerseniz randevu alabilir ve ön muayene sonrası ücret bilgisini Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak sizlerle paylaşabilirim.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi