Burun Dolgusu

Burun Dolgusu Ankara

Burun dolgusu, burun estetiği için önemli ameliyatsız estetik uygulamalarından birisidir. Rinoplasti ameliyatı için uygun görülmeyen ya da ameliyat olmayı ret eden hastalar için burun dolgusu, mucizevi etkiler sunabilmektedir. Asimetri ve kontur eksikliklerinin düzeltilmesi hususunda iyi sonuçlar sunabilen burun dolgusu, ameliyatsız burun estetiği kategorisinde değerlendirilmektedir. Estetik ve plastik cerrahları yani tarafımdan uygulanan burun dolgusu işleminde cerrahi hiçbir müdahale yoktur. Burun şeklindeki değişimlerin hedeflendiği burun dolgusunda, kesi veya iz yoktur. Bu da izsiz ve kesisiz bir burun değişimi isteyen hastalar için oldukça iyi bir haberdir. Ankara’da burun dolgusu alanında hizmet veren Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak ben burun dolgusu ile ilgili önemli bilgilere bu makalemde yer verdim.

Burun Dolgusu Nedir?

Burun, kuşkusuz ki yüz estetiğini doğrudan etkileyen ve kişinin imajını dahi değiştiren bir uzuvdur. Burnun küçük ve dik olması, günümüzde “güzel bir burunu” nitelese de herkes için aynı durum söz konusu değildir elbette. Çünkü, herkesin yüz ölçüsü ve yüz estetiği birbirine benzemez bu nedenle tek tip bir burun formunu herkese yapmak doğru değildir.

Cerrahi estetik operasyonlarına sıcak bakmayan hastalar, burun dolgusu işlemini sıklıkla tercih ederler. Cerrahi müdahale gerektirmeyen burun dolgusu işleminde; burundaki boşluklar, girintiler, asimetriler ve kontur eksiklikleri düzeltilebilmektedir. Dolgu malzemeleri ile yapılan burun dolgusu ile estetik bir burun formu elde etmek mümkündür.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

Hem erkekler hem de kadınlar tarafından yoğun talep gören burun dolgusu işlemi; burun bölgesinin temizlenmesi ile başlar. 20 ila 30 dakika boyunca anestezik kremin uygulandığı burun bölgesi, hastanın konforu için uyuşturulur. Cerrahın ve hastanın ortak kararı ile belirlenen bölgelere “hazırlanmış dolgu karışımları” enjekte edilir. Kontrollü şekilde yönetilen burun dolgusu operasyonu, 5 ila 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılabilmektedir. Klinik şartlarda dahi uygulanabilen burun dolgusu için tek şart, ön muayene ve hazırlık sürecini atlatmaktır.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Cerrahi hiçbir işlemi içermeyen burun dolgusu, burun estetiğini sağlamak adına sık sık hastalar tarafından yaptırılmaktadır. Ameliyatına onay verilmeyen ya da ameliyat olmak istemeyen herkese uygulanabilen burun dolgusu, ameliyat öncesindeki sonucu canlı olarak görmek için de yapılabilmektedir

Aynı zamanda burun dolgusu, burun estetiği sonrası revizyon ihtiyacını da ortadan kaldırır. İki kez ameliyat olma fikrine sıcak bakmayan hastalar, burun estetiğini sağlamak için burun dolgusunu tercih edebilirler. Zira, burun dolgusunu 3’ten fazla tekrar etmek, burun estetiği ameliyatına nazaran daha konforlu bir seçenektir.

Burun dolgusu işlemi, rinoplasti ameliyatına nazaran daha uygun fiyatlıdır. Bu nedenle de hastalar tarafından sıkça tercih edilebilmektedir.

Ameliyatla düzeltilebilecek birçok soruna çözüm sunan burun dolgusu, çeşitli tekniklerle uygulanabilmektedir. Farklı cilt tiplerine dahi yapılabilen burun dolgusu, ameliyat süresi sonrası iyileşme sürecini yarı yarıya kısalttığı içinde tercih edilmektedir.

Burun dolgusu, rinoplasti ameliyatı sonrası revizyon için de sık sık kullanılmaktadır. Doku kaybı olan bölgelerin yeniden hacme kavuşturulması için burun dolgusu, biz cerrahlar tarafından da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Burun dolgusunun kalıcılığı ise elbette ki en önemli konulardan birisidir. Bilindiği üzer dolgu malzemeleri; ömürlük değildir. Bu nedenle de burun dolgusunun etkisi, dolgu malzemesinin ömrü kadar olacaktır. Hasta sonuçtan memnun olmuş ise burun dolgusu işlemi, belirli sürelerde tekrar yapılır ve böylece kalıcı sonuçlar yine belirli bir süreliğine elde edilebilir. Geri dönüşümü olabilen burun dolgusu estetiği, beğenilmediği takdirde bir süre sonra geriye döndürülebilir ki bu oldukça iyi bir şeydir.

Hyaluronik asit içeren burun dolgu malzemeleri, kişiye özel üretilse de birçok merkezde birden fazla kişiye uygulanabilmektedir. Bu da işlemin kalıcılığını azaltmaktadır. Bu nedenle; burun dolgusu konusunda doktorunuzla detaylı görüşmeli ve dolgu malzemesinin ne kadarını kullanacağına yönelik sorular sormaya özen göstermelisiniz.

Burun Dolgusu Ücretleri Ne Kadardan Başlıyor?

Ameliyatsız burun estetiği isteyenlerin oldukça talep ettiği burun dolgusu, günümüzde çeşitli tekniklerle yapılabilmektedir. Burun dolgusu çeşitleri olan bir işlem olduğu için genelde iyice araştırılması ve soruşturulması gereken bir uygulamadır. Zira, burun dolgusu seçenekleri içerisinde hyaluronik asit içeren burun dolgusu enjeksiyonları; daha uzun kalıcılık ve daha doğal sonuçlar vaat etmektedir. Bu nedenle, burun dolgusu fiyatları bu tür durumlar sebebiyle farklılık gösterebilmektedir. Tekrarlayan seanslarda da aynı dolgu markasının kullanılıp kullanılmayacağı, doktorun uzmanlığı, klinik şartlar gibi faktörler de burun dolgusu fiyatlarına doğrudan etki edecektir. Siz de Ankara’da burun dolgusu uygulaması yapan bir doktor arıyorsanız hemen iletişim numaralarımızdan randevu alın, burun dolgusu fiyatları konusunda net bilgiye sahip olurken hayallerinizdeki buruna hemen kavuşun!

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi