Brezilya Poposu

Brezilya Poposu Estetiği Ankara

Estetik operasyonların oldukça popüler olduğu Brezilya, şimdiler de Brezilya poposu ile biliniyor. Ünlü plastik cerrahlara sahip olan Brezilya’da her geçen gün yepyeni bir estetik trendi ortaya çıkıyor. Popo büyütme talebi olanların oldukça ilgi gösterdiği ülkede, neredeyse tüm kadınların kalçaları düzgün simetriye sahip ve belirli bir büyüklükte. Popo büyütme estetiğine de bu yüzden brezilya poposu estetiği de deniyor.

Brezilya Poposu Estetiği

Kadınların “kalçası” atasözlerine dahi konu olmuş bir durumdur. Cinsel anlamda bir kadını “ seksi ve çekici” gösteren kalçalar, belirli bir formda ise “bu şekilde” algılanabilmektedir. Yer çekimi, doğum, hızlı kilo alıp verme gibi birçok faktör birleştiğinde formu bozulan kalçalarda gevşeklik ve selülit görünümleri meydana gelmektedir. Vücut estetiğinin de vazgeçilmez bir parçası olan kalçalar, kuşkusuz ki estetiğe daima muhtaçtır.

Daha genç, göz alıcı ve optimal doğal görünüm vaat eden popo büyütme estetiği olarak bilinen brezilya poposu, kalçaların sıkılaştırılması konusunda da oldukça iddialı sonuçlar vermektedir. Kalçalarının görünümünden hoşnut olmayan hastalar, popo büyütme ameliyatları sayesinde kalçalarının boyutlarıyla ve şekliyle diledikleri gibi oynayabilmekte ve iri kalçalara sahip olabilmektedirler.

Genellikle yağ aktarımı ile yapılan brezilya poposu, pürüzsüz bir sonuç ve risksiz bir süreç için kuşkusuz ki en iyi seçenektir. Hastanın kendi dokularıyla yapılan bu teknikte liposuction kullanılır, yağlar çekilir ve kök hücreden zengin bir yağ dokusu elde edilerek popoya enjekte edilir. Rejeneratif etkisiyle bu yöntem, popoda oldukça olumlu sonuçlar alınmasını sağlar.

Brezilya poposu için bir başka teknikte örümcek ağı estetiğidir. Cilt sarkması olan hastalar için bu teknik, oldukça iyi sonuçlar verebilmektedir.

Brezilya poposu estetiği ile bölgesel yağlardan kurtulmak ve yeniden bel / kalçanın yeniden şekillendirilmesi mümkündür. Ayrıca, canlı ve pürüzsüz bir ciltte bu tekniğin avantajlarından birisidir.

Brezilya Poposu Teknikleri Nelerdir?

Yukarıda yağ transferi ile brezilya poposu elde etmeyi anlattık. Brezilya poposunu elde etmek için bir diğer teknik ise silikon popo protezleridir.  Cerrahın konsültasyon sonrası karar verdiği bu seçenek, kişinin kendi yağ dokusu yeterli olmadığı zamanlarda genelde tercih edilmektedir. Ayrıca, sonuçların kalıcı olması isteniyorsa da yine bu yöntem seçilir. Bazı durumlarda ise hem yağ enjeksiyonu hem de silikon popo protezini birlikte kullanmak gerekebilir. İşte bu nedenden ötürü ilk olarak muayene olmak ve cerrahın görüşlerini almak son derece önemlidir.

Brezilya Popo Estetiği Ameliyat Süreci Nasıldır?

Genel anestezi altında yapılması planlanan brezilya popo estetiği için cerrahınız, diğer tıbbi branşların doktorlarından onay ister. Ameliyattan önce rutin test ve tetkikler yapılır ve herhangi bir problem yok ise ameliyathaneye alınırsınız. Ameliyat öncesi doktorunuz, hemşireniz ve anestezi uzmanınız size bir takım sorular sorar ve çizimle ameliyat başlar. 2 ila 3 saat kadar süren brezilya popo estetiğinde silikon protez kullanılacak ise dren yerleştirilir. Zira, bu bölgede biriken sıvıların dışarı atılması için bu gereklidir. 3 ila 5 gün içinde drenler çıkarılır ve özel korse giyimine devam edilir. Hasta taburcu olduktan sonra ağrı hissederse doktorun reçete ettiği ilaçları kullanabilir. Popo bölgesine çok baskı yapılmaması gerektiği hastaya anlatılır ve genelde yatması önerilir. Bölgedeki şişlik ve morlukların gitmesi ile kesin sonuç 1 ila 3 ay arasında görülebilir.

Brezilya Popo Estetiği Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Dolgun ve güzel kalçalara sahip olmak isteyen herkes brezilya poposu estetiğine sıcak bakıyor ancak kalıcılık konusunda endişe duyuyorlar ki bu çok normal. Brezilya poposu estetiğinin kalıcılığı kullanılan tekniğe, kullanılan malzemeye göre elbette ki değişiklik gösterecektir. Örneğin; silikon popo protezinde herhangi bir komplikasyon olmadıkça kalıcılık uzun süreler boyunca devam edecektir. Yağ enjeksiyonlu brezilya poposunun kalıcılığı ise tartışılırdır. Çünkü, herkesten alınan yağ dokusu farklı özellikte olacaktır ki bu da kalıcılık sürelerinin farklı olmasını açıklar. Yağ dokusu, hastanın yaşı, popo yapısının özellikleri gibi birçok faktör, kalıcılığı etkilemektedir.

Brezilya Poposu Fiyatları Ne Kadar?

Siz de dolgun ve çekici kalçalara sahip olmak istiyorsunuz ve güvenilir bir estetik cerrah mı arıyorsunuz? Ankara’da brezilya poposu estetiği alanında yüzlerce tecrübesi olan bir cerrah olarak ben Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü, sizlerin hayallerindeki popo görünümünü en iyi şekilde tasarlar ve gerçekleştiririm! Siz de hemen ön randevu alın ve kalçalarınızı hayal ettiğiniz gibi yeniden tasarlayın! Brezilya poposu ücretleri konusunda da uygun fiyatlar için hemen şimdi ulaşın, brezilya kalçalarına hemen kavuşun!

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi