Boyun Germe

Boyun Germe Ankara

Yüz estetiği kuşkusuz ki hem kadın hem de erkek için son derece önemlidir. Son yıllarda kişisel bakımın öneminin gitgide artması ile erkekler ve kadınlar artık; yüz başta olmak üzere vücut estetiğine de önem gösteriyor. Yaşın ilermesine bağlı olarak gelişen durumlar ise elbetteki çeşitli çözüm önerileri ile yok edilebiliyor. Ancak; yüzde meydana gelen bollaşma, sarkma ve kırışıklık şikayetleri ne yazık ki kozmetik veya medikal tedaviler ile çözümlenemiyor. Örneğin; çok fazla kilo alıp verme gibi sebepler; yüzde ve boyunda deformitelere sebep oluyor. Ayrıca; yaşın da ilerlemesi ile yüzü gergin tutan bağ dokuları zayıflıyor ve ortaya sarkık ve kırışık bir boyun çıkıyor. Oysa; gerdan dediğimiz boyun; yaşın belirlenmesi konusunda en dikkat çeken yerlerden birisi. Bu nedenle; gerek kadınlar gerekse de erkekler boyun bölgelerinde asla sarkıklık, gevşeklik ve kırışıklık görmek istemedikleri için boyun germe ameliyatlarına başvuruyorlar.

Ankara’da Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak tarafımdan uygulanan boyun germe ameliyatları; genel olarak cerrahi yöntemler kullanılarak yapılıyor. İnvaziv işlemler ise sadece cerrahi yöntemlerin etkisini arttırmak için birer destektir.

Boyun Germe Ameliyatına Nasıl Karar Verilir?

55 yaş ve üzeri kişilerde mutlaka yüz ve boyun bölgesinde yaşlanma belirtileri gözlemlenir. Göz ve alın bölgesi civarında derin kırışıklıklar, ağız kenarının aşağı doğru kayması, çene köşelerindeki bolluk, gözaltındaki halkalanmalar, mimik çizgilerinin belirginleşmesi gibi çeşitli problemler ise baş gösterdiğinde kişi, gençleşmek için çareler arar. Plastik cerrah muayene esnasında yüz ve boyun estetiğini sağlamak için genel olarak boyun germe ameliyatını önerir. Özellikle, boyunda kaslar gevşemiş ise boyun germe ameliyatı “tek çözüm” olarak ifade edilebilmektedir. Az önce bahsedilen tüm problemler olsa dahi; boyun germe ameliyatı ile tüm sorunlar da çözüme kavuşturulur.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kulak önünden kulak memesine kadar uzanan bir kesi, kulak arkasına dönecek şekilde açılır. Yüz ve boyun derisi böylelikle serbest hale getirilir ve mimik kaslarını tutan yumuşak yüz dokusu, dikişler ile yukarı doğru asılır. Deride fazlalık söz konusu ise çıkarılır ve deri, kulak önündeki ve arkasındaki kesiye dikilir.

Çene altında yer alan yağ birikmeleri ise liposuction yâda diğer yöntemler ile alınır. Boyun bölgesinde yer alan dikine bantlar ise; çene altından yapılan 3 ila 4 cm’lik yatak kesi ile serbestleştirilir ve birbirine dikilir. Çene ucuna ise protez gerekiyorsa bu aşamada yapılabilir. Yüz profilinin restore edildiği bu teknik, cerrahla verilen karar sonrası uygulanır.

Boyun Germe Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Boyun germe ameliyatı; genel anestezi altında 5 ila 7 saat aralığında değişen sürede gerçekleştirilen bir ameliyattır. Bu nedenle; diğer estetik operasyonlara nazaran daha uzun sürmekte ve dolayısı ile dikkat edilmesi gerekenlerde bir o kadar fazladır. Boyun germe ameliyatı öncesinde kanamayı arttıran aspirin benzeri ilaçların kesilmesi şiddetle söylenir ve gerekli testler ile de kontrol edilir.
 • Ameliyat sonrası saç boyanması mümkün olmadığı için eğer ki saçın boyanması gerekiyor ise ameliyattan önceki 1 hafta içinde en geç saçın boyanmış olması gereklidir.
 • Boyun germe ameliyatı sonrasında yanınızda mutlaka refakatçi kalacak kişi dâhil, doktorunuz, anestezi uzmanınız alerjileriniz konusunda bilgilendirilmeli. Zira; alerjiniz, istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle; mutlaka alerjilerinizi doktorunuzla, hemşirelerle ve anestezi uzmanınızla paylaşın.

Boyun Germe Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Boyun germe ameliyatı olduktan sonraki ilk gün kulak arkasındaki sıvıların toplanmasını önlemek amacıyla konulan drenler alınır ve buz uygulaması devam ettirilir. Genel olarak boyun germe ameliyatı sonrası 2. Gün hasta taburcu edilir, ancak hasta kendini iyi hissetmiyorsa ve cerrah, hastanın bir süre daha dinlenmesini istiyor ise 1 ila 2 gün hastanede kalınabilir.
 • Boyun germe ameliyatı sonrası gözlük takmak gerekecektir. Zira; yüz ve göz kapaklarında dikişler ve şişlikler mevcut olacaktır.
 • 1 hafta içerisinde yüz ve göz kapağında bulunan dikişlerin alınması için tekrar kontrole gelinmesi gereklidir.
 1. gün ise saç içindeki metal dikişler de alınır.
 • Boyun germe ameliyatından sonra banyo yapmak için 2. Günün dolması gerekmektedir.
 • Birkaç hafta boyunca yüz ve boyun bölgesinde hissizlik olması normaldir, endişelenecek bir durum yoktur.
 • Boyun germe sonrası makyaj yaparken yâda saç tararken olabildiğince nazik olunması gerekmektedir.
 • Doktorun önerdiği güneş koruyucu kremlerin 6 ay boyunca düzenli olarak kullanılması önerilmektedir.
 • Boyun germe ameliyatı sonrası şişliklerin ve morlukların gitmesi için doktorun reçete ettiği tüm ilaçlar kullanılmalıdır.

Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Boyun germe ameliyatı ücretleri; hangi tip boyun germe ameliyatı yapılacağına, hastaneye, doktora, şehre göre çeşitlilik göstermektedir. Tam boyun germe, platismal plikasyon yâda liposuction gibi yöntemler kullanılır ise elbette ki boyun germe ameliyatı fiyatı değişecektir. Kombin ameliyatlarda yine boyun germe ameliyatı fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle; Ankara’da boyun germe ameliyatı yapan Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak benden randevu alabilir, en doğru fiyat bilgisine ulaşabilir ve kısa süre içerisinde boyun germe ameliyatı için gün alabilirsiniz.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi