Bacak Estetiği

Bacak Estetiği Ankara

Estetik ve düzgün görünümlü bir bacak görünümü, kuşkusuz ki kadınlar için oldukça önemlidir. Vücut estetiğinin sağlanmasında önemli bir rol oynayan bacak estetiği; kadınların sıklıkla yaptırdığı estetik operasyonları arasında yer almaktadır. Çok kalın ya da çok ince bacaklar, vücut estetiğini bozduğu için büyük bir problemdir. Bunun yanı sıra çarpık ya da asimetrik bacaklar da yine bacak estetiğini gerekli kılmaktadır. İşte tüm bu sebeplerden ötürü, bacak estetiği gerek görünümü düzeltmek gerekse de vücut estetiğini sağlamak için oldukça gereklidir. Zira; bacaklardaki çarpıklıklar ve eğrilikler; kişinin giyim tarzına dahi etki etmektedir. İstediğini giyemeyen kadınların birçoğu, özgüven problemi yaşamakta ve mutsuz olmaktadır. Bu nedenle, bacak estetiğini sağlamak için çeşitli yöntemler kullanılarak işlemlerin yaptırılması günümüzde kadınlar ve erkekler için çok önem arz etmektedir.

Bacak Estetiğini Gerektiren Durumlar Nelerdir?

  • Çok ince ya da kalın bacaklar
  • Çarpık bacak
  • Asimetrik bacaklar: İki bacağın kalınlık olarak birbirinden farklı olması
  • X bacak: Dizlerin normale göre birbirine yakın olması şeklinde görülen bacak deformitesi
  • O bacak (Dizlerin birbirinden uzaklaştığı bacak deformasyonu)

Bacak estetiğini gerektiren durumlar arasında önemli sağlık problemlerinden sonra oluşan görüntüler de yer almaktadır. Sağlık sorunlarının bacakta şekil bozukluğu yarattığı kaçınılmaz bir gerçektir. İşte bu gibi durumlarda yine bacak estetiği gerekebilir. Örneğin; çocukluk döneminde D vitamini alamamış kişilerde çarpık bacak, X bacak ve O bacak deformelerine sık rastlanır. Doğuştan olan club foot olarak bilinen bacak anomalisinin ise mutlaka ameliyat edilmesi gerekmektedir. Çocuk felci sonrasında da yine bacaklardaki şekil bozukluklarına bacak estetiği ile müdahale etmek gerekecektir.

Çarpık Bacak Nedir? Tedavisi Nasıl Yapılır? 

Bacak kemiklerinde yaşanan problemler ve yağ dağılımındaki orantısızlıkla ilintili olan çarpık bacak durumu, kemik eğriliğine bağlı olarak da gelişebilir. Sıklıkla D vitaminin çocukluk döneminde az alınmasıyla ortaya çıkan çarpık bacak sorununun tedavisi yağ transferi ile mümkündür. Fakat, vücutta yeteri kadar miktarda yağ yok ise hyaluronik asit adı verilen sentetik dolgu enjeksiyonlarıyla sorun düzeltilmeye çalışılır. Eğer ki aşırı yağlanma söz konusu ise çarpık bacakta simetri sağlamak için yine liposucton işlemi yapılabilir.

Bacak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılır? 

Vücudumuzda en çok dikkat çeken yerlerden birisi olan bacaklar, gereğinden fazla kalın ise vücut estetiğine gölge düşürecektir. Üst bacak yâda alt bacak için planlanan bacak inceltme estetiği, spor ve diyete rağmen sonuç elde edemeyenler için mucizevi bir işlemdir. Yağ birikimi olan tüm bölgelere uygulanan liposuction, bacakta da yüz güldürücü sonuçlar verecektir.

Çöp Bacak Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? 

Bacakların belirli bir orantısı vardır ve bu orantı bozulur ise çöp bacak sorunu ile karşı karşıya kalabiliriz. Aşırı ince olma ile ilintili olan çöp bacak problemi, estetik bacak problemlerinden birisidir. Çözümü ise elbette bacakların dolgunlaştırılması ile mümkündür. İmplant yâda yağ transferi ile kısa sürede çözümlenebilen çarpık bacak sorunsalı, plastik ve estetik cerrahları tarafından incelenmeli ve çözümlenmelidir. Eğer ki vücutta yeteri kadar yağ yok ise kuşkusuz ki implant kullanılması gerekecektir. Kişinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapılan implantlı çöp bacak estetiği sonrasında 7 gün istirahat edilmesi gerekmektedir.

Diz Kapağı Estetiği

Uyluk ve bacağın geçiş noktasında olan diz kapağı ve diz çevresi, estetik görsel bir bütünlük yaratmaktadır. Ancak; dizin iç kısmındaki yağlanmalar bacağın siluetini genel anlamda bozmakta ve bacağı kısa göstermektedir. Özellikle etek giyildiğinde görsel görüntüyü bozan bu durum, diz kapağı estetiği ile çözümlenebilmektedir. Liposuction ya da lipomatik gibi cihaz sistemleri ile yağ alımı yapılarak bu durum düzeltilebilir. Bunun aksine diz kapağının aşırı derece zayıf olması da yine kötü bir görünüme sebep olur ki bu da yağ aktarımı ile kolaylıkla düzeltilebilir.

Bacak Estetiği Öncesi ve Sonrası Süreç

Bacak estetiği planlanan hastaya mutlaka sigara vb. gibi kötü alışkanlıkları kısa sürelide olsa bırakması söylenir. Kan sulandırıcı tüm ilaçların ve vitamin desteklerin bırakılması gerektiği de hatırlatılır. Estetik ve plastik cerrahı ameliyata başlamadan önce bacakta çizim yapar ve hasta, genel anestezi ya da lokal anesteziyle ameliyata hazırlandıktan sonra işlem başlar. 1 ila 4 saat arasında süren bacak estetiği ameliyatları sonrası hasta, 1 ila 2 gün sonra taburcu edilebilir. Hasta taburcu edildikten sonra da hastanede olduğu gibi ayaklarını yüksek bir yere koyarak uyumalıdır. 3 ay spor aktivitelerinden uzak durması istenen hasta, kesin sonucu ise 6 haftada görebilir.

Bacak Estetiği Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Bacak estetiği ücretleri; germe yapılıp yapılmayacağına, yağ alma gerekiyor ise hangi cihazla yapılacağına, konaklama şartlarına ve doktorun uzmanlığına göre değişiklik gösterecektir. Bacak estetiği fiyatları konusunda farklı rakamların olması olağan bir durumdur ki bu birçok faktöre göre belirlenmektedir. Bu nedenle; Ankara’da bacak estetiği yapan Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü ile yani benimle görüşerek en net fiyat bilgisini alabilir ve kısa süre içerisinde bacak estetiği operasyonunuzun planlanmasını sağlayabilirsiniz.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi