Altın İğne Uygulaması

Altın İğne Uygulaması Ankara

Altın iğne uygulaması, günümüzde cerrahi seçenekleri istemeyen kişiler için oldukça ideal bir uygulamadır. Cilt sarkmalarından akne izlerine, çatlak tedavilerinden tüm cilt problemlerine kadar etkin sonuçlar vaat eden altın iğne uygulaması, mikro iğneli fraksiyonel radyofrekans sistemi adı verilen bir teknoloji sayesinde uygulanabilir. Küçük iğnelerden geçen radyofrekans enerjisi, problemli bölgelerdeki tüm sorunları ortadan kaldırıyor ve cildi iyileştirecek kolajen gibi üretimleri tetikliyor. Dokuları ısıtan altın iğne uygulaması, hasarlı dokuları ise onarıyor. Ankara altın iğne uygulaması alanında sizlere uzun yıllardan beri hizmet sunan bir plastik cerrah olarak ben Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü, altın iğne uygulamasına dair önemli bilgileri bu makalede sizlerle paylaştım.

Altın İğne Uygulaması Nedir?

Az öncede bahsettiğimiz üzere altın iğne uygulaması, radyofrekans enerjisini cildin altına iletmek sureti ile yapılan ameliyatsız estetik uygulamalarından birisidir. Radyofrekansın iyileştirici özellikteki hücreleri aktif etmesi, cilt veya cilt altında meydana gelen tüm problemlerin çözümünü kolaylaştırmaktadır. Gençleşmek için sıklıkla kullanılan altın iğne uygulaması, son yılların en iyi gençleştirme yöntemlerinden birisi olarak anılmaktadır.

Altın İğne Uygulamasının Etkileri Nelerdir?

Altın iğne uygulaması ile dermiş tabakası içerisine kolaylıkla girebilmekte ve radyofrekans enerjisini altın iğneler yardımıyla cilt altına verebilmekteyiz. Cilde hiçbir şekilde zararı olmayan altın iğneler, dermiş tabakası içerisinde kaagülasyonla kolajen liflerinde hızlı bir parçalanmaya neden olur. Yeniden düzenlenmekte olan lifler ise kısa süre içerisinde kasılmayı ve toparlanmayı beraberinde getirir ki bu da ciltte gerilme demektir. Fibroblast hücrelerini uyarılması mantığı ile işlev gören altın iğne uygulaması, yeni kolajenler üretimini hızlandırır. Ciltte gençleşme ve var olan problemleri gidermeyi amaçlayan altın iğne uygulaması, böylece hızlı bir şekilde etkisini göstermeye başlar.

Altın İğne Uygulamasının Kullanım Alanları Nelerdir?

Op. Dr. Hilal Tuba Güçlü olarak ben de sıklıkla uyguladığımız altın iğne uygulamasını, birçok alanda kullanıyorum. Çünkü; ağrısız, izsiz ve risksiz olan altın iğne uygulaması, birçok problemin tedavisinde aktif olarak kullanılmaktadır.

Altın iğne uygulamasını yaygın olarak kullandığım alanlar ise şöyle;

  • Gözenek sıkılaştırması
  • Cilt kırışıklıklarının açılması
  • Yara izi yani skarların yok edilmesi ya da hafifletilmesi
  • Cilt lekelerinin tedavi edilmesi
  • Gebelik çatlaklarının tedavisi
  • Boyun, yüz ve dekolte bölgesindeki sarkmaların tedavisinde
  • Kol ve bacaklarda görülen bolluk ve sarkmaların yok edilmesinde
  • Kilo alıp vermeye bağlı olarak gelişen vücut çatlaklarının giderilmesinde
  • Cildin yenilenmesi ve tazelenmesi

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Teknolojik gelişmelerle birlikte artık cerrahi ameliyatların yerini cihaz uygulamaları aldı. Son derece risksiz olan ve kolay iyileşme süreci vaat eden cihaz uygulamaları ise hem kadınların hem de erkeklerin beğenisini topluyor. Altın iğne uygulaması da birçok cerrahi müdahaleyi gereksiz kılmış özel bir cihaz operasyonudur. Radyofrekans ve mikro iğne mucizesi ile yapılan altın iğne uygulaması, anestezik kremler ile uygulanıyor ve böylece hasta konforlu bir şekilde gençleşme şansını elde ediyor.

Her mevsimde uygulanabilmesi ile avantaj sağlayan altın iğne uygulaması, 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanmaktadır. Ciltteki etkilerini görebilmek için 1*2 hafta geçmesi uygun görülen altın iğne uygulaması, uygulanacak bölgenin temizlenmesi ile başlar ve cerrahın belirlediği alanlara altın iğne uygulaması yapılması ile son bulur.

Altın İğne Uygulaması Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Cilt ve cilt altındaki tüm problemleri hızlı bir şekilde çözüme kavuşturan altın iğne uygulaması, Türkiye’nin her yerinde yapılabilen bir uygulamadır. Ancak, uygulayan doktorun uzmanlığına ve tekniğine göre sonuçları da değişiklik gösterecektir. Bu nedenle, uzmanın bilgisine ve tecrübesine bakılarak altın iğne uygulamasına karar vermek son derece önemlidir.

Altın iğne uygulaması ücretleri ise doktora, şehre ve hastane koşullarına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca; ek kombin operasyonlar da söz konusu olduğunda altın iğne fiyatları da yine değişiklik gösterecektir. Bu sebepten ötürü Ankara’da altın iğne uygulaması yaptırmayı planlıyorsanız bana ulaşıp, randevu alın ve kısa süre içerisinde altın iğne ücretleri hakkında da bilgi sahibi olun!

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi