Alın Germe

Alın Germe Ankara

Her geçen gün yaşlanan bedenimiz yaşlılığın belirtilerini de belirli bir süre sonra dış görüntümüze yansıtıyor. Yaşlanmanın önüne geçemeyeceğimiz kaçınılmaz bir gerçek olsa da yaşlılığın belirtilerini durdurmamız da bir o kadar mümkün. Yaşlanma belirtilerini yok edebilmek ve yaşlanmayı yavaşlatmak için günümüzde hem cerrahi hem de ameliyatsız birçok seçenek var.  Yaşlanma belirtilerinin yaygın olduğu yerler yani alın, boyun, el, yüz ve göğüs bölgesi için germe, PRP, botoks ve dolgu uygulamaları yapılabilmektedir. Ancak; kesin çözüm isteyenler kuşkusuz ki germe ameliyatlarını tercih etmektedir.

Alın Germeye Anatomik Yaklaşım

Kaş çevresinde yer alan deri, alın ve şakak bölgelerine bağlıdır. Bu bölgelerdeki herhangi bir elastikiyet kaybı, gevşeme ve sarkma şikâyetlerini beraberinde getirir. Kaş düşmesi, kaşlar arasındaki dikey çizgiler, yatay kırışıklıklar gibi çeşitli yaşlanma belirtileri ise işte bu bölgelerdeki bağ dokularının zayıflaması ile ortaya çıkar. Kişiye; yorgun, kızgın yâda üzüntü bir ifade veren bu tür görünümler, yüz estetiğini de riske atmaktadır. Alın bölgesinde meydana gelen çizgiler, kırışıklıklar ve kaş düşmeleri ise alın germe ile kolayca çözümlenebilmektedir. Zira; gözlerin hemen üstünde bulunan kaslara ve dokulara cerrahi tekniklerle müdahale etmek mümkündür.

Alın Germe İle Alındaki Çizgilerden Kurtulmak Mümkün

Mimiklerini sık kullanan kişilerde bir süre sonra “çizgiler” görülebilir. Hareket eden mimik kasları ve hücreleri çok çalıştıkları için yorulur ve bir süre sonra yenilgiyi kabul ederler. Bu sebepten ötürü de kendini yenileyemeyen hücreler, kırışıklığa ve çizgilere davetiye çıkarırlar.

Alın bölgesinde yer alan alın çizgileri ise enine ve dikine olarak ikiye ayrılabilir. Yüz estetiğini ciddi manada bozan ve kişiyi yaşlı gösteren bu çizgiler, alın germe ameliyatı ile kısa sürede çözümlenebilmektedir.

Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Alın Germe Estetiği Öncesi

Alın germe talebi ile bana başvuran hastalarımızın ilk olarak detaylı muayenesini yapmaktayız. Kişinin cilt yapısı, saçlı deri çizgisi gibi bir takım durumları değerlendirildikten sonra yine kişinin tıbbi özgeçmişini sorgularız. Alın germe sonucunda olası riskleri ve sonuçları da konuştuğumuz hastamız için olası risk var mı yok mu diye tıbbi branşlardan konsültasyon isteriz. Alın germe ameliyatı kararı alındığında ise tekniğe, anestezi türüne ve diğer konulara hasta ile karar veririz.

Alın kaldırma yada alın germe estetiği; sedasyonlu, sedasyonsuz, lokal anestezi yada genel anestezi teknikleri altında yapılır. Anestezi tekniklerinden hangisi sizin için uygun ise o teknik seçilir ve ameliyatta da o teknik uygulanır.

Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Alın germe ameliyatı genellikle aynı gün taburcu olunan bir ameliyat çeşididir. 1 ila 2 saatlik bir süre içerisinde gerçekleştirilen alın germe ameliyatı boyunca seçilen anestezi uygulanır ve hasta böylece hiçbir şey hissetmez.

Klasik alın germe yaklaşımında doğal saç çizgisinin arkasına ona paralel olacak şekilde bir kesi yapılır. Ancak; doğrudan saç çizgisi önüne yani pre trichial kesisinin de uygulanması söz konusu olabilir. Alın germe ameliyatını yapan cerrah, alındaki cildi ve kaşları; alttaki yapılardan ayırır ve hedeflenen yüksekliğe ulaştırır. Derinin fazla kısımlarını ise kesip çıkaran cerrah, dikiş veya tel sütür tekniğini uygular.

Alın germe ameliyatında endoskopik teknik başta olmak üzere çeşitli teknikler kullanılabilir. Bu tekniklerin hepsi; doktorla muayene esnasında belirlenir. Zira; her alın germe ameliyatına aynı teknikle yaklaşmak doğru değildir. Bu nedenle; plastik cerrahınızla yapacağınız görüşmelerde alın germe ameliyatınızın tekniğini belirler ve bu doğrultuda ameliyata girersiniz.

Alın Germe Ameliyatı Sonrasında

Alın germe ameliyatı sonrasında alında şişlik yâda morlukların görülmesi olağandır. Göz çevresine kadar yayılması beklenen bu şişlik ve morluklar, kısa süre içerisinde kaybolacaktır. Başın yüksekte tutulması yâda bölgeye soğuk uygulama yapılması; ödemlerin ve morlukların hızlı gitmesini sağlayacaktır. Cerrahi yöntemle yapılan alın germe ameliyatları sonrası dikiş alma süresi 7 ila 8 günü bulabilir.

Yüze ve başa sargı uygulanmasının sebebi ise dokuların iyileşme sürecinde yerinde sabitlenmesidir. Ameliyattan sonraki günde hemen sargılar, elastik bandajla değiştirilir ve hastanın birkaç gün boyunca hastanın elastik bandajla kalması istenir. 1 hafta boyunca geceleri de hastanın bu elastik bandajları kullanması, sonucun hızlı görülmesini sağlar.

Ankara’da Alın Germe Ameliyatı İçin Adresiniz: Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü

Alın germe ameliyatı başta olmak üzere diğer tüm estetik ameliyatlarda adından sıkça söz ettiren Op. Dr. Tuba Hilal Güçlü olarak ben, alın bölgenizdeki tüm sorunlara çözüm önerileri sunmak için sabırsızlanıyorum! Hemen şimdi Ankara alın germe ameliyatı için benden randevu alın ve kısa sürede alnınızdaki problemlere son verin! Ayrıca, muayene esnasında her şey dâhil alın germe fiyatları hakkında bilgi alabileceğinizi de unutmayın!

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi